Halowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce 2021. Sprinterzy i płotkarki pierwszego dnia w rolach głównych ZDJĘCIA

Sobotnie zmagania w Arenie Toruń w ramach halowych mistrzostw Polski 2021
Sobotnie zmagania w Arenie Toruń w ramach halowych mistrzostw Polski 2021 Grzegorz Olkowski
65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Rywalizacja sprinterek oraz płotkarzy na dystansie 60 metrów były najciekawszymi wydarzeniami pierwszego dnia krajowych mistrzostw w Arenie Toruń. Halowe zawody zgromadziły najlepszych lekkoatletów.

Halowe mistrzostwa Polski 2021 w lekkoatletyce

Pierwszy z dwóch dni podczas halowych mistrzostw Polski 2021 w Toruniu upłynął pod znakiem krótkiego dystansu. "Płaskie" 60 metrów i płotki były ozdobą zawodów. Piąty z rzędu tytuł mistrzyni Polski w biegu na 60 metrów zdobyła Ewa Swoboda. Reprezentantka AZS-u AWF-u Katowice uzyskała czas 7,10.

- Z każdym startem biegam szybciej. Za chwilę mistrzostwa Europy, tam będę bronić tytułu. Już samo bieganie tam ze złotym numerem startowym zobowiązuje – powiedziała Swoboda.

Halowe mistrzostwa Polski są w pewnym sensie próbą przed halowymi mistrzostwami Europy, które także w Toruniu odbędą się od piątku, 5 marca do niedzieli, 7 marca 2021 roku.

Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) wygrał w sprinterskim biegu mężczyzn. Pokonał 60 metrów w czasie 6,59. Poprawił rekord życiowy i przesunął się na szóste miejsce w polskich tabelach historycznych. Gdynianin reprezentujący AZS-AWF Katowice - Przemysław Słowikowski - sięgnął po srebro z "życiówką" 6,65.

Emocjonująca była także walka naszych najlepszych płotkarek na dystansie 60 metrów. Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) i Pia Skrzyszowska (AZS-AWF Warszawa) stworzyły piękne widowisko. Wygrała pierwsza z nich z "życiówką" 7,96. Zaledwie o dwie setne sekundy wolniejsza była młodsza o 8 lat Skrzyszowska.

Niespodzianki nie było w biegu na 1500 metrów, który wygrał świeżo upieczony rekordzista Polski - Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin). Uzyskał czas 3.40,14. Do końca naciskał go Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) - 3.40,26.

Złoto dla Pomorza w pięcioboju kobiet zdobyła Paulina Ligarska z SKLA Sopot (4353 punkty). Za nią znalazły się srebrna Julia Słocka z AZS-u AWF-u Warszawa (4076 pkt.) i brązowa Edyta Bielska z MLUKS-u Mokasyna Płoty (3902 pkt.).

W niedzielę kolejna porcja lekkoatletycznych emocji. Kolejni sportowcy staną przed szansą poprawienia swoich rekordów życiowych i wywalczenia minimum na halowe mistrzostwa Europy.