Gryfy Gospodarcze rozdane

  Gryfy Gospodarcze rozdane

  Jacek Klein, Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wczoraj po raz dziewiąty, na gali w Dworze Artusa w Gdańsku, wręczone zostały pomorskie "Gryfy Gospodarcze" dla najlepszych pomorskich firm, przyznawane przez marszałka województwa pomorskiego i Pomorską Radę Przedsiębiorczości.
  Nagrody zdobyły cztery firmy spośród dwunastu nominowanych przedsiębiorstw od tych najmniejszych do prawdziwych potentatów w swoich branżach.

  - To już dziewiąta edycja najbardziej prestiżowej nagrody gospodarczej na Pomorzu, czyli wyróżnienia dla dynamicznie i z sukcesami rozwijających się przedsiębiorstw - powiedział Mieczysław Struk, wicemarszałek województwa pomorskiego. - Bardzo się cieszę, że kolejne firmy dzięki dynamicznemu rozwojowi dołączyły do znamienitego grona laureatów.

  - Laureaci to firmy absolutnie z górnej półki - powiedział Zbigniew Canowiecki, przewodniczący Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości. - Wyłonienie zwycięzców nie jest proste ponieważ w regionie działa wiele przedsiębiorstw zasługujących na wyróżnienie. Gryf jest najważniejszą nagrodą gospodarczą w regionie. To ogromne wyróżnienie dla każdej firmy.

  Laureaci zostali wybrani w czterech kategoriach, czyli mikroprzedsiębiorstwo (zatrudniające mniej niż 10 pracowników), małe przedsiębiorstwo (zatrudniające 10 i powyżej, a mniej niż 50 pracowników), średnie (zatrudniające 50 i powyżej, a mniej niż 250 pracowników), duże (zatrudniające powyżej 250 pracowników).

  Jak co roku wręczony został także specjalny Gryf Medialny. Laureat wyłoniony został w wyniku plebiscytu wśród naszych czytelników, a nagroda przyznana została przez pomorskie media - TVP Gdańsk, Radio Gdańsk oraz "Polskę Dziennik Bałtycki". W tym roku czytelnicy, radiosłuchacze i telewidzowie najwyżej ocenili firmę Jarkom.

  Galę, której głównym sponsorem był bank PKO BP uświetniło wielu znakomitych gości z kręgów pomorskiej polityki, kultury, nauki i biznesu.

  Konkurs o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy" organizowany jest corocznie od 2000 r., a statuetka "Gryfa Gospodarczego" jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych. Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości i aktywności gospodarczej przedsiębiorstw województwa pomorskiego poprzez m.in. prezentację i promowanie firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy.

  Dzięki uczestnictwu w konkursie pomorscy przedsiębiorcy nawiązują szeroką współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, a także pozytywnie współzawodniczą na rynku.
  Organizatorem tegorocznej edycji konkursu była Pomorska Rada Przedsiębiorczości pełniąca rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego w zakresie wspierania przedsiębiorczości. Rada, jako ciało doradcze skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych. W jej skład wchodzą 32 organizacje.

  Gryf - mikroprzedsiębiorstwo

  Dariusz Stankiewicz, właściclel firmy budowlanej Nata.

  Czuję wzruszenie i dumę z przyznanej nam nagrody. Wdzięczny jestem kapitule konkursu, że dostrzegła ciężką pracę rzemieślnika. Zasługa nie przypada oczywiście tylko mojej osobie, ale też całemu zespołowi, który tworzy firmę. Tyle lat walki na rynku zostało wreszcie docenione. W poprzednich latach zdobyliśmy kilka nominacji do nagrody, jednak nigdy nie otrzymaliśmy Gryfa. Myślałem nawet, że może kapituła zmęczyła się już dawaniem nam przez lata tylko i wyłącznie nominacji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo