Gryf zremisował z Ruchem

Tomasz Smuga
Chociaż piłkarze Gryfa Orlex Wejherowo do przerwy prowadzili 2:0, to nie potrafili wywalczyć kompletu punktów przed własną publicznością. Ostatecznie zremisowali z Ruchem Zdzieszowice 2:2.

W niedzielne popołudnie na wejherowskim Wzgórzu Wolności spotkały się dwa zespoły, które w zeszłym sezonie były rewelacjami w Pucharze Polski. Doszli do ćwierćfinału tych rozgrywek. We wczorajszym meczu można było jednak zauważyć, że to już przeszłość. W Wejherowie obie ekipy zajmujące dolną połowę tabeli w grupie zachodniej II ligi nie zaprezentowały się najlepiej, ale za to kibice mogli obejrzeć cztery trafienia.

Pierwsza groźna sytuacja, która od razu zakończyła się strzeleniem gola, miała miejsce w 12 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na krótki słupek przez Grzegorza Gicewicza do piłki dopadł Łukasz Pietroń i uderzeniem głową skierował ją do bramki. Gryfitom było tego mało i w 28 minucie prowadzili już 2:0. Na listę strzelców wpisał się tym razem Michał Fidziukiewicz, który wykorzystał błąd defensywy.

Trener Ruchu na taki obrót sytuacji po przerwie wprowadził na plac gry drugiego napastnika. Jak się później okazało, było to niezwykle celne posunięcie szkoleniowca gości. Marcin Ściański najpierw strzelił kontaktowego gola w 54 minucie, a 12 minut później, ku rozpaczy miejscowych kibiców, doprowadził do remisu. Obie ekipy miały jeszcze szanse przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie wykorzystały sytuacji.

- Chociaż w pierwszej połowie strzeliliśmy dwa gole, to nie zagraliśmy najlepiej. Mieliśmy jeszcze sytuacje na podwyższenie wyniku - powiedział po spotkaniu Dariusz Mierzejewski, szkoleniowiec Gryfa Orlex Wejherowo. - Po przerwie źle weszliśmy w mecz. I po indywidualnych błędach straciliśmy dwie bramki. Nie możemy być zadowoleni z remisu wywalczonego u siebie.

Gryf Orlex Wejherowo - Ruch Zdzieszowice 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 - Łukasz Pietroń (12), 2:0 - Michał Fidziukiewicz (28), 2:1 - Marcin Ściański (54), 2:2 - Marcin Ściański (66)

Gryf: Ferra - Stefanowicz (71 Więcek), Skwiercz, Kochanek, Warcholak - Pietroń, Kołc - Felisiak, Fidziukiewcz, Gicewicz (77 Krzemiński) - Szlas (74 Króll)

Ruch: Kasprzik - Polak (46 Sopel), Bachor, Krzysztoporski, Bobiński - Kierdal, Damrat (46 Ściański), Kapłon, Kiliński (78 Hałgas), Kampa - Malicki