Gryf Wejherowo stracił wygraną w doliczonym czasie

Tomasz Smuga
Z jednopunktową zdobyczą piłkarze Gryfa Orlex Wejherowo wrócili z Kluczborka, gdzie do przerwy prowadzili 2:0.

W porównaniu do przegranego meczu Pucharu Polski z GKS Tychy (1:3) trener Grzegorz Niciński dokonał kilku zmian w "jedenastce". Podyktowane było to przede wszystkimi kontuzjami. Do Kluczborka nie pojechali Mateusz Łuczak, Grzegorz Gicewicz, Patryk Szlas, Maciej Bank, Sebastian Kowalski oraz Maciej Szymański. Natomiast w bramce Gryfa po raz pierwszy w tym sezonie stanął Maciej Szlaga, który w barwach żółto-czarnych grał dwa sezony temu. W spotkaniu z MKS-em nowy-stary bramkarz wykazał się kilkoma dobrymi interwencjami.

- Wracam po dwóch latach i widzę, że klub się rozwinął. Chcę pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego - mówi golkiper.

W meczu z Kluczborkiem, chociaż Gryf nie był faworytem, po pierwszych 45-minutach właśnie podopieczni trenera Nicińskiego mieli powody do radości. W 34 minucie Rafał Siemaszko otrzymał podanie od Przemysława Kostucha i pognał z piłką w kierunku bramki. Popularny "Mały" po drodze minął trzech rywali i strzałem pod poprzeczkę otworzył wyniki spotkania. 7 minut później na listę strzelców wpisał się Tomasz Bejuk. Z prawej strony dośrodkował Łukasz Krzemiński, lekko piłkę strącił Siemaszko, a akcję zamykał Bejuk, który golkipera rywali pokonał uderzeniem lewą nogą.

Niestety, dwubramkowej przewagi nie udało się gryfitom utrzymać do końca meczu. W 56 minucie Jakub Legierski przelobował Macieja Szlagę i zdobył kontaktowego gola. W 80 minucie wejherowianie mogli jeszcze strzelić bramkę na 3:1, ale sytuację sam na sam zmarnował Bejuk. Lepszą skutecznością już w doliczonym czasie gry wykazali się gospodarze. Gola na wagę remisu ponownie zdobył Legierski.

Zdobyty punkt na wyjeździe nie poprawił pozycji wejherowian w tabeli. Gryfici nadal są przedostatnim zespołem w stawce. Mają jednak jeden mecz rozegrany mniej.

MKS Kluczbork - Gryf Orlex Wejherowo 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Rafał Siemaszko (34), 0:2 Tomasz Bejuk (41), 1:2 Jakub Legierski (56), 2:2 Jakub Legierski (90+2)

Gryf: Szlaga - Krzemiński, Skwiercz, Kostuch, Osłowski - Dettlaff (61 Kołc), Dąbrowski, Brzuzy (90 Więcek), Warcholak, Siemszko (86 Kochanek) - Bejuk