Gryf Wejherowo rozbity przez ROW Rybnik

Tomasz Smuga
W ostatnim meczu rundy jesiennej beniaminek II ligi Gryf Wejherowo przegrał przed własną publicznością z ROW 1964 Rybnik aż 0:4.

Pierwsze minuty meczu były ze wskazaniem dla gospodarzy w których to żółto-czarni atakowali i próbowali narzucić swój styl gry. Warta odznaczenia były dwójkowa akcja Filipa Sosnowskiego z Pawłem Czoską. Niestety, po podaniu wzdłuż linii brakowej do piłki nie zdołał dopaść Krzysztof Wicki. Jednak to goście strzelili w 12 minucie pierwszego gola. I jeszcze w pierwszej części meczu dołożyli kolejne dwa trafienia po błędach w defensywie Gryfa.

Po zmianie stron również tylko piłkarze z Rybnika potrafili zdobyć gola. W 83 min. wynik meczu ustalił Szymon Popiela.

- W momencie kiedy pojawiają się trudności, niektórzy zawodnicy nie są w stanie udźwignąć presji jaka jest w II lidze. A przeciwnicy potrafili to wykorzystać - mówi Piotr Rzepka, trener wejherowskiego Gryfa.

Bramki: Gabriel Nowak (12), Paweł Mandrysz (29), Marek Krotofil (36), Szymon Popiela (83)

Gryf: Ferra - Osłowski, Kostuch, Skwiercz, Klimczak - Sosnowski (54 Dampc), Wicon, Kołc, Czoska (84 Szymański), Kuzimski - Wicki (46 Kusiak).

ROW 1964: Procek - Janik, Grolik, Krotofil (86 Dudziński), Gojny - Jaroszewski (65 Popiela), Płonka, Jary, Muszalik, Mandrysz (89 Dzierbicki) - Nowak (81 Gładkowski).