Gra o medale bez żółto-niebieskich

Piotr Wiśniewski
Młodzi piłkarze Arki Gdynia nie powtórzą osiągnięcia sprzed roku, kiedy to w turnieju finałowym sięgnęli po srebrny medal mistrzostw Polski juniorów starszych. Tym razem droga żółto-niebieskich zakończyła się na ćwierćfinale. O medale walczyć będzie Jagiellonia Białystok, która wygrała dwumecz.

W pierwszym spotkaniu młodzi gdynianie przegrali 2:3 i aby myśleć o wyeliminowaniu rywali, musieli wygrać rewanż różnicą co najmniej dwóch goli. Początek pojedynku nie był udany dla Arki. W 8 minucie Jagiellonia miała rzut karny, po faulu na Janie Pawłowskim. Damian Kądzior trafił jednak w poprzeczkę. O szczęściu żółto-niebiescy mogli mówić także kilka minut później. Oskar Rybicki tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta trafiła w Kamila Zapolnika, co omal nie zakończyło się golem.

Po zmianie stron na prowadzenie wyprowadził Arkę Konrad Szwoch, którego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Jagiellonii, ale dobitka była już skuteczna. Szansę dla gdynian na podwyższenie wyniku miał Robert Ziętarski, ale fatalnie przestrzelił. W końcówce meczu "Jaga" zdobyła dwie bramki, obie autorstwa Kądziora, czym przypieczętowała awans do półfinału.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Konrad Szwoch (56-karny), 1:1 Damian Kądzior (84), 2:1 Damian Kądzior (85)

Arka: Rybicki - Pionk, Kleser, Zołnierewicz, Wojowski (80 Haberka) - Wesserling (60 Ziętarski), Rysiewski, Szwoch, Dąbrowski (60 Danielowski), Brzuzy (60 Róg) - Słowiński

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Jagiellonia