Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 (0:2)

Lechia Gdańsk nadal pozostaje bez zwycięstwa wiosną w piłkarskiej ekstraklasie. Lechia zremisowała w Zabrzu z Górnikiem 2:2, choć po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Górnik: Skorupski - Bemben, Pazdan, Szeweluchin, Magiera - Olkowski, Marciniak, Mączyński (73 Milik), Nakoulma - Kwiek - Zieliński (85 Jonczyk). Lechia: Pawłowski - Pietrowski, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hajrapetjan (90+4 min. Bajić) - Kosecki, Traore, Lukjanovs (66 Wiśniewski) - Grzelczak (86 Kożans).

GÓRNIK ZABRZE - LECHIA GDAŃSK - zobacz ZDJĘCIA!

90 4 min. - koniec meczu. Górnik - Lechia 2:2

90 4 min. - zmiana w Lechii: za Hajrapetjana wszedł Bajić

90 2 min. - Hajrapetjan przeprowadził indywidualną akcję, ale strzelił nad bramką

86 min. - zmiana w Lechii: za Grzelczaka wszedł Kożans

85 min. - zmiana w Górniku: za Zielińskiego wszedł Jonczyk

84 min. - Janicki dobrze interweniował uprzedzając Milika i przy tym ucierpiał

82 min. - po dobrej akcji Koseckiego obrońcy Górnika w ostatniej chwili uprzedzili Traore

81 min. - indywidualna akcja Traore, którą Razack zakończył niecelnym strzałem

77 min. - Magiera łatwo ograł Wiśniewskiego i dośrodkował w pole karne, a Nakoulma głową skierował piłkę do siatki. Lechia już tylko remisuje w Zabrzu z Górnikiem 2:2

73 min. - zmiana w Górniku: za Mączyńskiego wszedł Milik

73 min. - Nakoulma huknął z bardzo daleka, ale ponad bramką

72 min. - bardzo dobra szansa dla Górnika, który strzelał z kilku metrów, ale świetnie piłkę zablokował Wilk

66 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Wiśniewski

65 min. - żółta kartka dla Marciniaka po faulu na Surmie

63 min. - Kwiek huknął z rzutu wolnego, a Pawłowski po bardzo dobrej interwencji odbił piłkę na rzut rożny

60 min. - indywidualna akcja Koseckiego, ale jego strzał obronił Skorupski

59 min. - po zagraniu Grzelczaka świetną akcję przeprowadził Kosecki i zagrał przed bramkę, ale obrońca Górnika w ostatniej chwili uprzedził Lukjanovsa

58 min. - Pawłowski złapał piłkę po strzale Zielińskiego

55 min. - Górnik dąży do wyrównania, ale nie stwarza sobie sytuacji bramkowych

48 min. - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Hajrapetjana głową strzelał Bąk i piłka o pół metra minęła bramkę gospodarzy

46 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego Magiery i niepilnowany w polu karnym Szeweluchin głową strzelił gola dla Górnika. Brak koncentracji na początku drugiej połowy w zespole biało-zielonych, kosztował ich utratę gola. Lechia prowadzi w Zabrzu 2:1

46 min. - początek drugiej połowy meczu Górnik - Lechia

45 1 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia wygrywa z Górnikiem 2:0

44 min. - Lechia prowadzi w Zabrzu 2:0! Kosecki odebrał piłkę Magierze i zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka została jeszcze wybita, ale trafiła do Surmy, który podał do Grzelczaka, ten do Traore, a Razack pewnie skierował piłkę do siatki. Lechia dopiero drugi raz w tym sezonie strzeliła dwa gole w jednym meczu. Poprzednio uczyniła to jesienią w Gdańsku w meczu... z Górnikiem.

43 min. - świetna szansa Lechii na podwyższenie wyniku. Po błędzie obrońców Górnika sam na sam ze Skorupskim znalazł się Grzelczak. Najpierw jednak zrezygnował z podania piłki do Traore, a potem nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy

41 min. - piłkarze Górnika długo wymieniali piłkę przed polem karnym Lechii, ale nie zakończyli tej akcji strzałem

35 min. - strzał Kwieka z dystansu i pewna interwencja Pawłowskiego

31 min. - Magiera z rzutu wolnego strzelił prosto w mur ustawiony z gdańskich piłkarzy

30 min. - coraz częściej gracze Górnika w ataku na bramkę biało-zielonych

26 min. - groźna akcja Nakoulmy i świetna interwencja Bąka

20 min. - strzał Traore z rzutu wolnego, ale Skorupski pewnie złapał piłkę

18 min. - silny strzał Zielińskiego z pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Pawłowski

16 min. - faul na Koseckim, ale znowu nie dostrzegł tego arbiter

13 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego Hajrapetjana, ale Skorupski wyłapał piłkę znad głowy Traore

9 min. - po zagraniu Grzelczaka obrońcy Górnika zagrali piłkę, ale sędzia tego nie zauważył

8 min. - bardzo dobre zagranie Bąka do Traore. Reprezentant Burkina Faso odegrał futbolówkę do Lukjanovsa, ten wyłożył piłkę Surmie, a kapitan Lechii bez problemów skierował piłkę do siatki. Lechia prowadzi w Zabrzu 1:0!

5 min. - strata Surmy, ale bez kosekwencji

4 min. - akcja Nakoulmy, ale bez zagrożenia dla bramki biało-zielonych