Gmina Pruszcz Gdański

Akcja specjalna Gmina na 6
Na terenie gminy Pruszcz Gdański mieszka ponad 27 tys. osób. Nie lada wyzwanie stanowi zatem próba zaspokojenia ich podstawowych, i nie tylko, potrzeb czy oczekiwań. My nie poprzestajemy w staraniach, by tego dokonać.

Dla najmłodszych mieszkańców wybudowaliśmy nowe przedszkola w Straszynie i Borkowie, od lat gmina inwestuje w budowę kolejnych szkół, a rodzice tzw. dzieci żłobkowych otrzymują bony opiekuńcze stanowiące dofinansowanie do pobytu dziecka w placówkach działających na terenie gminy.

Praktycznie w każdej wsi jest plac zabaw, „siłownia pod chmurką”, w większości świetlica wiejska, a w Cieplewie prężnie działa Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna. W Straszynie natomiast, w zmodernizowanym gmachu byłego dworca kolejowego, otworzono nowoczesną Mediatekę, która w sierpniu została nagrodzona, w ogólnopolskim konkursie na Modernizację Roku, pierwszym miejscem w kategorii „Kultura”.

W Wiślince wybudowano stanicę wodną, gdzie w lecie organizowane są żeglarskie półkolonie dla dzieci. W przyszłym roku ruszą prace przy ścieżce pieszo-rowerowej, która połączy Przejazdowo właśnie z Wiślinką. W Juszkowie z kolei, nad rozlewiskiem Raduni, powstało Centrum Rekreacji z boiskami i przystanią kajakową.

Gdy dodamy do tego sprawnie funkcjonującą komunikację gminną, to z pełną odpowiedzialnością możemy mówić o dobrych warunkach życia w gminie przyjaznej jej mieszkańcom.

Gmina Pruszcz Gdański

Urząd Gminy Pruszcz Gdański
ul. Wojska Polskiego 30
83-000 Pruszcz Gdański
Sekretariat: (58) 692 94 21
sekretariat@pruszczgdanski.pl
www.pruszczgdanski.pl

Dodaj ogłoszenie