GIF wycofuje kolejną serię leku na astmę. Z aptek zniknie także maść na łuszczycę. O jakich środkach leczniczych mowa? Sprawdź!

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
Lublin, 08.04.2018 r. Fot. Adrian Tomczyk / Polska Press
GIF WYCOFUJE KOLEJNE LEKI 2019. 20 sierpnia 2019 roku na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pojawiły się dwa komunikaty, w których wydano decyzje o wycofaniu znanych leków! Mowa tu o środku stosowanym w leczeniu astmy i maści wspomagającej walkę z łuszczycą. Które środki lecznice wycofał GIF? Sprawdź!

20 sierpnia br. na oficjalnej stronie GIF-u pojawiły się dwa komunikaty dotyczące wycofania leków.

GIF wycofuje kolejne leki. BDS N

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu kolejnych partii leku BDS N, którego podmiotem odpowiedzialnym jest Apotex Europe B.V. Holandia.

W komunikacie widnieją szczegóły wycofanego leku:

  • Nazwa: BDS N (Budesonidum), zawiesina do nebulizacji, 0,25 mg/ml, 20 ampułek po 2 ml
  • Numer serii:052018 z datą ważności 28.02.2021, 052218 z datą ważności 31.03.2021
  • Podmiot odpowiedzialny:Apotex Europe B.V. Holandia

W badanych próbkach stwierdzono przekroczenie normy zanieczyszczeń. BDS N to popularna zawiesina do nebulizacji, służąca osobom cierpiącym na astmę. Warto wspomnieć, że w ciągu ostatnich miesięcy wycofano już kilka serii tego leku.

Pełen komunikat znajdziesz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: GIF wycofane leki 2019. Najnowsze decyzje GIF o wycofaniu partii leków

GIF wycofuje kolejne leki. Maść Curatoderm

W tym samym czasie na stronie pojawiła się informacja o wycofaniu maści leczniczej Curatoderm, której podmiotem odpowiedzialnym jest Almirall Hermal GmbH.

Poniżej zamieszczamy szczegóły wycofanego leku:

  • Nazwa: Curatoderm (Tacalcitolum) 4,17 ug/g, opakowanie 20g
  • Numer serii: 813344 z terminem ważności 03.2021
  • Podmiot odpowiedzialny: Almirall Hermal GmbH

W próbkach poddanych badaniom stwierdzono wadę jakościową, polegającą na wynikach poza specyfikacją podczas analizy substancji czynnej. Curatoderm ma główne zastosowanie w leczeniu chorób skóry, zwłaszcza łuszczyzy.

Pełen komunikat znajdziesz tutaj.

Zarówno w jednej, jak i w drugiej decyzji widnieje zapis:

Podane decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności

Warto przypomnieć, że zażycie leków, w których stwierdzono jakiekolwiek niezgodności z normami czy obecność zanieczyszczeń, może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie