Gedania powalczyła w dwóch setach

Szczególnie w pierwszym secie siatkarki z Żukowa napędziły rywalkom stracha
Szczególnie w pierwszym secie siatkarki z Żukowa napędziły rywalkom stracha Grzegorz Mehring
Siatkarki Gedanii rozpoczęły rywalizację w play-off o awans do półfinałów mistrzostw Polski. W pierwszym meczu z Muszynianką drużyna z Żukowa przegrała na wyjeździe 0:3.

Gedania nie była faworytem tego spotkania. Podopieczne trenera Grzegorza Wróbla sprawiły niespodziankę, że w ogóle zakwalifikowały się do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju. A Muszynianka to przecież aktualny mistrz Polski. Gedania zagrała też w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji barku nie wystąpiła środkowa bloku, 18-letnia Maja Tokarska. A ta zawodniczka już nie raz w tym sezonie pokazała się z bardzo dobrej strony.

W pierwszym secie siatkarki Gedanii pokazały się z bardzo dobrej strony. Od początku zaskoczyły zespół gospodyń bardzo dobrą grą i pierwsza przerwa techniczna miała miejsce przy stanie 8:5 dla zespołu z Żukowa, a w druga przy wyniku 16:15. Podopieczne trenera Wróbla grały konsekwentnie i zanosiło się na dużą niespodziankę. Muszynianka odrobiła jednak straty i wyszła na prowadzenie 22:20. W tej partii gra toczyła się na przewagi, a lepsze okazały się doświadczone zawodniczki zespołu mistrzyń Polski, które zwyciężyły 28:26.

Takie zakończenie seta podłamało siatkarki z Żukowa. W drugiej partii na parkiecie istniała tylko drużyna Muszynianki. Bardzo dobrze zagrała wprowadzona na parkiet Czeszka Ivana Plchotova. Na początku seta było tylko 5:3 dla drużyny gospodyń, ale potem przewaga już tylko rosła. ostatecznie Muszynianka wygrała aż 25:15.

Trzeci set zaczął się po myśli mistrzyń Polski. Muszynianka szybko objęła prowadzenie 8:5, a następnie 12:8. Gospodynie grały skutecznie i utrzymywały tę przewagę. A później nawet ją powiększyły. Młody zespół Gedanii do końca ambitnie walczył o korzystny wynik i wygranie tej partii. Gedania zaczęła odrabiać straty i nawet zdołała obronić trzy piłki meczowe rywalek. Na więcej drużyny z Żukowa nie było już stać. Muszynianka wygrała tego seta 25:22 i całe spotkanie 3:0.

W play-off , która toczy się do czterech zwycięstwo, Muszynianka prowadzi 1:0. Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną 21 i 22 marca w Żukowie. Później rywalizacja ponownie przeniesie się do Muszyny.
Pozostałe wyniki pierwszej rundy play-off: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 i 3:0, Farmutil Piła - Impel Gwardia Wrocław 3:0 i 3:1, Centrostal Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1.

Muszynianka-Fakro Muszyna - Gedania Żukowo 3:0 (28:26, 25:15, 25:22)
Muszynianka: Śrutowska, Jagieło, Pycia, Frątczak, Mirek, Pykosz, Zenik (libero) oraz Plchotova, Rosner, Kaczor, Targosz.
Gedania: Sawoczkina, Skowrońska, Szymańska, Wellna, Nuszel, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Kaliszuk, Pasznik.