Gedania Gdańsk przegrała trzeci mecz z rzędu. Zawisza pokazał, że ma sposób na gospodarzy. Marzenia o awansie szybko oddalają się

Gedania Gdańsk nie znalazła sposobu na zaskoczenie Zawiszy Bydgoszcz i przegrała trzeci raz z rzędu w 3 Lidze Przemysław Świderski
Piłkarze trenera Krystiana Ryczkowskiego są w dołku formy. Potwierdziło się to w środę, 24 maja 2023 roku w ważnym meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Goście wygrali na bocznym boisku przy Traugutta 3:0. Gedaniści nie byli w stanie wykorzystać nawet tak dogodnej sytuacji, jaką jest rzut karny.

Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 24.05.2023

Kolejna próba zaskoczenia zespołu z czołówki drugiej grupy III ligi zakończyła się dla Gedanii niepowodzeniem. Zaczęło się od przegranej 2:4 z KP Starogard Gdański, a następnie była sromotna przegrana 0:5 z rezerwami Pogoni Szczecin. W środę, 24 maja 2023 roku gedaniści zaliczyli trzeci nieudany występ. Tym razem mierzyli się z bydgoskim Zawiszą.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w nietypowym miejscu, bo na bocznym boisku przy Traugutta była wyrównana. Obie drużyny sprawdziły mocowania bramek. Już w 2 minucie po uderzeniu głową Norberta Gaczkowskiego i rykoszecie od obrońcy Gedanii futbolówka odbiła się od poprzeczki, a osiem minut później po drugiej stronie wyróżnił się Mateusz Pogorzalski, ale piłka odbiła się od słupka.

Do siatki futbolówka wpadła w 25 minucie, bo stoper Mateusz Oczkowski wiedział, jak w polu karnym Gedanii urwać się obrońcy i spożytkował tę umiejętność. Szkoda, że w 37 minucie Wojciech Zyska nie doprowadził do remisu. Miał rzut karny po faulu na Filipie Sosnowskim. Uderzył zbyt blisko bramkarza, którym w Zawiszy jest brat Mateusza, czyli Michał Oczkowski.

W 70 minucie Pogorzalski znów był bliski trafienia. W sytuacji sam na sam uderzył jednak zbyt słabo. Niestety, sześć minut później sytuacja Gedanii jeszcze się pogorszyła, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Bąk za faul taktyczny na Piotrze Okuniewiczu. Osłabieni gdańszczanie tracili energię i kolejne bramki. Wielka w tym zasługa Macieja Koziary, który najpierw idealnym, prostopadłym podaniem obsłużył Gabriela Falciano, a następnie sam - w doliczonym czasie - huknął w długi róg bramki Gedanii, ustalając wynik na 3:0.

Dobre wieści napłynęły natomiast z Solca Kujawskiego, gdzie Bałtyk Gdynia wygrał z Unią 2:0. Bramki jeszcze w pierwszej połowie zdobyli Mateusz Długołęcki z rzutu karnego oraz Jakub Bach. Biało-niebiescy kończyli to spotkanie w dziewięciu, więc należy docenić, że nie pomylili się w obronie. Gdynianie mają 22 punkty i po 30 kolejkach tracą cztery do znajdującej się w bezpiecznym miejscu, tuż nad strefą spadkową... Unii Solec Kujawski.

Gedania Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:1)
Bramki:
0:1 Mateusz Oczkowski (25), 0:2 Gabriel Falciano (89), 0:3 Maciej Koziara (90+3)

Gedania: Zieliński – Flis (90 Łazarski), Bąk, Molga – Pogorzalski, Zyska, Sumiński (67 Gorwa) , Kankowski (67 Szymański) – Niewiadomski (56 Waliszewski), Zalewski (56 Duda) - Sosnowski

Zawisza: Michał Oczkowski – Mateusz Oczkowski (66 Rugowski), Urbański, Gaczkowski, Nowak – Graczyk, Sochań (74 Sacharuk) – Szczytniewski, Koziara, Dahms (46 Sobieralski) – Okuniewicz (83 Falciano)