Na spacer w woj. pomorskim
We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 10 tras spacerowych w woj. pomorskim, które polecają inni. Wybierz najlepszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda.
🌳 Trasa spacerowa: Szlak Borsuka - Sopot - Pieszy Zielony ver. 2017
- Początek trasy: Sopot
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 3,36 km
- Czas trwania spaceru: 47 min.
- Przewyższenia: 110 m
- Suma podejść: 486 m
- Suma zejść: 434 m
Spacerowiczom trasę poleca JJ_Active
„Szlak Borsuka” oznaczony jest w terenie kwadratem w kolorze żółtym przekreślonym zielonym pasem.
Powstał dla upamiętnienia osób zaangażowanych w akcję pomocy prześladowanym robotnikom. Członkom Komitetu Obrony Robotników.
Przebiega następująco: ul. 23 Marca, Mała Gwiazda, Gliniana Góra, Rezerwat Przyrody „Zajęcze Wzgórze”,
ul. Kasprowicza.
Długość ścieżki 3,5 km.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Wędrówka wśród Bieszkowickich Moczarów
- Początek trasy: Rumia
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 19,74 km
- Czas trwania spaceru: 4 godz. i 48 min.
- Przewyższenia: 104 m
- Suma podejść: 1 123 m
- Suma zejść: 1 126 m
Trasę dla spacerowiczów poleca GR3miasto
Bieszkowice to mała wieś leżąca w gminie Wejherowo. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim z letnich wypadów nad jezioro, wszak leżące nieopodal akweny, to jedne z najczystszych jezior nieopodal Trójmiasta. Tłumy i gwar zupełnie nam jednak nie po drodze, dlatego też uwielbiamy odwiedzać to miejsce poza sezonem, a najbardziej zimą. Przy większych mrozach jeziora i pobliskie torfowiska skute są lodem, a ścieżki twarde jak skała, co pozwala przejść nawet najbardziej podmokły teren o suchych stopach. Do tzw. Bieszkowickich Moczarów prócz okolicznych jezior: Bieszkowickiego, Zawiat, Borowo zalicza się także mniejsze akweny: Jezioro Pałsznik, Krypko, Wygoda, Rąbówko oraz Borowe Oczko. Pierwsze trzy objęte są ochroną dlatego też kąpiel w nich jest zabroniona.
Galeria zdjęć z wędrówki:
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Wzniesienia górujące nad Kompleksem Jezior Raduńskich
- Początek trasy: Kartuzy
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 21 km
- Czas trwania spaceru: 5 godz. i 21 min.
- Przewyższenia: 205 m
- Suma podejść: 702 m
- Suma zejść: 677 m
Trasę dla spacerowiczów poleca GR3miasto
Chcąc zobaczyć ogrom kompleksu jezior raduńskich, trasę warto ułożyć tak, by umożliwiła spojrzenie na tutejszy krajobraz z różnych perspektyw. Nad połączonymi ze sobą akwenami rozciąga się wiele wzniesień ze szczytami, których wysokość przekracza nawet 300 m n.p.m. Na wielu z nich znajdują się punkty widokowe, co staraliśmy się wykorzystać podczas aktywnej majówki rowerowej i pieszej. Trasy, które ułożyliśmy wiodą z dala od cywilizacji i ruchliwych szos. Pokazują najpiękniejsze rejony Pojezierza Kaszubskiego z kompleksem jezior raduńskich na czele i okalającymi go Wzgórzami Szymbarskimi. Pokonanie obu tras wymaga jednak dobrej kondycji.
Naszą wędrowną przygodę rozpoczynamy i kończymy przy stacji kolejowej w Wieżycy. Pierwsze kilometry wiodą wzdłuż krawędzi lasu ku osadzie Rąty. Następnie kierujemy się na Ostrzyce, jednak na rogatkach cywilizacji obieramy drobną ścieżynkę, którą wdrapujemy się na jeden z najwyższych tutejszych szczytów. Z liczącego 216 m n.p.m. wierzchołka Góry Trzebińskiej rozpościerają się przecudne widoki na wschodnią część kompleksu jezior raduńskich. To wspaniałe miejsce na piknik, dlatego też korzystamy z uroków pięknego dnia wiosny i byczymy się nieco na trawie. Malowniczy krajobraz, przyroda i spokój regenerują nasze siły przed dalszą wędrówką. Następnie przez gęste, iglaste lasy porastające lokalne wzgórza udajemy się nad jezioro Ostrzyckie. Ścieżka miejscami jest dość stroma i wąska, ale taki już urok tutejszych terenów. Dla pocieszenia warto dodać, że to nie jedyne wzniesienia na tej trasie. Zaraz po wyjściu z lasu na horyzoncie ukazuje nam się najwyższy z tutejszych szczytów – licząca 328,7 m n.p.m. Góra Wieżyca wraz z platformą widokową, którą zostawiamy na deser. Aby tam dotrzeć wybieramy mocno okrężną drogę, która wiedzie przez nieco mniejsze wzniesienia, zdecydowanie mniej wydreptanymi drogami niż lokalne szlaki turystyczne. Do stacji kolejowej, gdzie kończymy wędrówkę schodzimy oznakowanym kolorem czarnym, pieszym Szlakiem Wzgórz Szymbarskich.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Darłówko - przesmyk z jez. Kopań
- Początek trasy: Ustka
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 14,18 km
- Czas trwania spaceru: 3 godz. i 27 min.
- Przewyższenia: 61 m
- Suma podejść: 422 m
- Suma zejść: 461 m
Spacerowiczom trasę poleca Wojciechstypa
Spacer plażą z Darłówka do przesmyku łączącego jez. Kopań z Bałtykiem. Przy niskim poziomie wody w jeziorze i niezbyt dużej fali na Bałtyku przesmyk jest "nieczynny", czyli nie ma bezpośredniego połączenia jeziora z Bałtykiem. Powrót do Darłówka trasą pieszo - rowerową na wale pomiędzy jeziorem a morzem.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Nocne Bieganie z Wilkami i Czołówkami #132
- Początek trasy: Sopot
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 11,32 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 52 min.
- Przewyższenia: 124 m
- Suma podejść: 786 m
- Suma zejść: 786 m
Trasę dla spacerowiczów poleca Pmfalcon
Przyjemna trasa po szlakach TPK w okolicy Gdyni Kolibek. Start i meta przy Kolibki Adventure Park, gdzie najłatwiej zaparkować samochody. Teren pagórkowaty, jak na Trójmiejski Park Krajobrazowy przystało. Było więc kilka podbiegów, ale i zbiegów. Z ciekawostek, które po drodze można zobaczyć to poza dzikami :) wieża widokowa w Kolibkach, przy której byliśmy dwukrotnie.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Wycieczka do rezerwatu UROCZYSKO JARY wersja II
- Początek trasy: Debrzno
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 5,87 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 57 min.
- Przewyższenia: 31 m
- Suma podejść: 166 m
- Suma zejść: 179 m
A.rz57 poleca tę trasę
Wycieczka do rezerwatu UROCZYSKO JARY wersja II. Wycieczka dla miłośników przyrody i tych co lubią ją fotografować. Pięknych widoków jest o wiele, wiele więcej niż ja pokazuję. Nie nastawiałem się na fotografowanie ale na relaks. Dzika przyroda urzeka, zachwyca i przyciąga. Polecam. Parking przy leśniczówce Nowy Dwór. Trasa dla każdego mimo przedzierania się przez las i po pagórkach. Zobaczenie dzikiej zwierzyny gwarantowane.
Nawiguj
Idealne na spacer
🌳 Trasa spacerowa: Szlak Jantarowy - pieszy żółty (Mierzeja Wiślana) ver. 2015
- Początek trasy: Nowy Dwór Gdański
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 44,53 km
- Czas trwania spaceru: 95 godz. i 54 min.
- Przewyższenia: 569 m
- Suma podejść: 2 800 m
- Suma zejść: 2 794 m
JJ_Active poleca tę trasę
Szlak Jantarowy - długość: 52 km Mikoszewo (przeprawa promowa) - Jantar - Stegna - Sztutowo - Przebrno - Krynica Morska (przystań żeglugi). Szlak rozpoczyna się w Mikoszewie przy przeprawie promowej. Następnie wiedzie przez nadmorskie lasy, przechodząc przez miejscowość Jantar i Stegna. Dalej przechodzi koło KL Stutthof, za Sztutowem wchodzi na teren Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Przechodzi przez Przebrno, gdzie przekracza dawną granicę Wolnego Miasta Gdańska. Cały czas widzie lasami na wschód, aż do Wielbłądziego Grzbietu, gdzie zawraca w kierunku zachodnim. Kończy swój bieg w porcie jachtowym w Krynicy Morskiej.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Szlak Rzeki Wierzycy (Pogódki - Gniew) - pieszy niebieski
- Początek trasy: Starogard Gdański
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 78,94 km
- Czas trwania spaceru: 1515 godz. i 23 min.
- Przewyższenia: 158 m
- Suma podejść: 2 034 m
- Suma zejść: 2 115 m
JJ_Active poleca tę trasę
Szlak Rzeki Wierzycy powstał w roku 2005 w ramach budowy lokalnej sieci szlaków pieszych Ziemi Gniewskiej. Sieć ta obejmowała także część szlaku Dolnej Wisły oraz szlaki Lasów Dębińskich i Opaleński. Początkowo szlak Rzeki Wierzycy obejmował trasę miedzy Pelplinem a Gniewem. Był to odcinek dolnowierzycki planowanego dłuższego szlaku mającego wieść równolegle do tej rzeki.
W roku 2009 został wyznakowany przy współpracy z LOT Kociewie następny odcinek szlaku, poprzedzający w stosunku do istniejącego - dolnowierzyckiego a zaczynający się przy Leśnictwie Kochanki, przez które to miejsce przechodzi północny odcinek szlaku Jezior Kociewskich. Dalej przy wtórze LOT Kociewie odcinek ten (starogardzko-pelpliński) w następnym roku został doprowadzony do Starogardu Gdańskiego przy wykorzystaniu kawałka trasy szlaku Jezior Kociewskich. W tymże roku 2010 wytyczono kolejny dalszy fragment szlaku wiodący w górę rzeki. Była to druga część odcinka środkowowierzyckiego biegnąca od Skarszew.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: lasy okalajace Borne Sulinowo
- Początek trasy: Miastko
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 11,65 km
- Czas trwania spaceru: 3 godz. i 23 min.
- Przewyższenia: 60 m
- Suma podejść: 1 560 m
- Suma zejść: 1 572 m
WaldiM1952 poleca tę trasę
Lekka trasa w otoczeniu sosnowych lasów.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Mikoszewo - Jantar - Mikoszewo
- Początek trasy: Nowy Dwór Gdański
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 21,1 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 40 min.
- Przewyższenia: 236 m
- Suma podejść: 387 m
- Suma zejść: 385 m
Spacerowiczom trasę poleca Pio.such
Ciekawa trasa, prowadząca przez lasy Mierzei Wiślanej, plażę, drogę przy ujściu Wisły do Zatoki Gdańskiej a także przez rezerwat przyrody.
Wycieczkę rozpoczynamy przy jednym z licznych ośrodków wypoczynkowych OWS Basia w Mikoszewie i kierujemy się na wschód żwirową drogą, biegnąca między licznymi ośrodkami wczasowymi i pensjonatami. Droga wiedzie do lasu, na wschód. Po wbiegnięciu w las kierujemy się cały czas główną, szeroka leśna drogą w stronę Jantara. Droga wiedzie przez piękny las, a wokół widać liczne ślady świadczące o tym, że w tych terenach nielegalnie wydobywa się bursztyn. Gdy kończy się las i zaczyna się ulica Zakole, dochodzimy do ul. Morskiej, prowadzącej do plaży, na którą jednak nie wchodzimy, skręcamy w prawo i zataczamy główną drogą koło, dochodząc ponownie do ulicy Morskiej. Tu do pokonania mamy kilka wzniesień wydmowego sosnowego lasu. Po dojściu do ulicy morskiej, wracamy na drogę, którą kierowaliśmy się na początku i wracamy nią do Mikoszewa, lecz to nie koniec naszej podróży. Kierujemy się prosto na zachód do Wisły, wzdłuż której podążamy, wprost do ujścia. Trasa wiedzie kamienistą nawierzchnią, po lewej stronie mamy przekop Wisły a po prawej trzciny i szuwary, zamieszkałe przez liczne ptaki - to rezerwat "Mewia Łacha". Mijamy dawny posterunek WOP i podążamy dalej do ujścia, gdzie znajduje się betonowa "promenada" z latarnią sygnalizacyjna na końcu. Następnie skręcamy na plażę, i kierujemy się zbierając bursztyny do pierwszego wyjścia. Przez wydmowy las wychodzimy w Mikoszewie i zmierzamy do miejsca startu. Jest to idealna wycieczka zarówno dla rowerzystów, lecz muszą liczyć się z odcinkiem pokonywanym po plaży, jak i dla amatorów biegania i wytrwałych nordic walkerów, ponieważ cała trasa wynosi około 21km.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Historia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny