Gdynianin trzeci w regatach o Mistrzostwo Australii

red.
Marcin Czajkowski wraz z Jackiem Piaseckim zajął trzecie miejsce w zakończonych wczoraj (27 listopada) regatach o Mistrzostwo Australii w klasie 49er.

W trzydniowych zawodach wzięło udział 41 załóg. Rozegrano 8 wyścigów. Polska ekipa wygrała dwa. Zwyciężyła drużyna z Finlandii, a drudzy byli Francuzi.

Zawody rozegrane zostały w Perth. Na tych samych trasach zawodnicy rywalizować będą podczas rozpoczynających się w przyszłym miesiącu Mistrzostw Świata (3-18 grudnia).

Marcin Czajkowski jest multimedalistą (15 medali) Mistrzostw Polski w klasie: Optymist, 470, 49er, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich - w 2004 r. w Atenach i w 2008 r. w Pekinie. Zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata juniorów w kl. 470.