reklama

Gdynia: Urząd Miasta rozpoczął przeprowadzkę do gmachu PLO

Szymon SzadurskiZaktualizowano 
Do gmachu PLO przeprowadzają się już miejscy urzędnicy
Do gmachu PLO przeprowadzają się już miejscy urzędnicy archiwum
Firma, wynajęta przez Urząd Miasta Gdyni, zakończyła już generalny remont dwóch pierwszych pięter biurowca Polskich Linii Oceanicznych przy ul. 10 Lutego

W ślad za tym rozpoczęła się przeprowadzka do tego gmachu wydziałów i instytucji podległych magistratowi, które dziś znajdują się poza głównym budynkiem Ratusza przy al. Piłsudskiego. Na pierwszy ogień poszedł Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, mieszczący się dotychczas przy ul. Władysława IV.

Jego przeprowadzka do znajdującego się kilkaset metrów dalej biurowca PLO już się zakończyła. W dalszej kolejności, aż do połowy tego miesiąca, przenosić będą się z ul. Legionów po kolei Samodzielny Referat Kontroli Finansowej, Biuro Kontroli, Referat Promocji i Wydział Zdrowia.

- Równolegle z przeprowadzkami trwa remont w budynku Polskich Linii Oceanicznych - mówi Jerzy Zając, dyrektor gdyńskiego Urzędu Miasta. - Po zaadaptowaniu kolejnych pomieszczeń na potrzeby urzędników będziemy przeprowadzać do nich następne wydziały i instytucje, m.in. Zarząd Dróg i Zieleni. Ekipy remontowe stale będą więc miały co robić. Trudno dziś powiedzieć, kiedy dokładnie zakończy się przeprowadzka wszystkich zamiejscowych wydziałów, zależy to m.in. od tempa prac remontowych.

Urzędnicy magistratu, wyprowadzając wydziały do budynku przy ul. 10 Lutego, myśleć muszą już także, jak zagospodarować zwalniane w ten sposób pomieszczenia.

- Niektóre, jak, te w budynku przy ul. Legionów, nie należą do nas - mówi Jerzy Zając. - Pomieszczenia wynajmowaliśmy tam od Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jednak dla przykładu obszerny lokal po Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa jest nasz. Zostanie więc prawdopodobnie wystawiony na sprzedaż. Podobnie własnością gminy jest budynek przy al. Zwycięstwa, w którym mieści się ZDiZ.

Urzędnicy przenieść muszą do gmachu PLO łącznie kilkanaście różnych instytucji i wydziałów, podległych pod urząd.

Przeprowadzka niektórych z nich wiązała będzie się ze zmianą dotychczasowych numerów telefonów. Na stronie internetowej magistratu pod adresem www.gdynia.pl na bieżąco umieszczane są informacje na ten temat.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie