Gdynia Chwarzno-Wiczlino: powstała nowa szkoła na 700 uczniów. W osobnym budynku otwarto przedszkole dla blisko 200 przedszkolaków

opr. ReDZaktualizowano 
Kompleks edukacyjny przy ul. Wiczlińskiej Fot. materiały prasowe
Chwarzno-Wiczlino to największa pod względem powierzchni dzielnica Gdyni, która z roku na rok przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców. Dynamicznemu rozwojowi dzielnicy sprzyja powstawanie nowych budynków mieszkalnych, za którymi podążają inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną, usługową, jak i społeczną.

Od września młodzi mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina uczęszczają do nowoczesnego obiektu szkolno-przedszkolnego, który powstał przy ul. Wiczlińskiej, naprzeciwko popularnego osiedla Wiczlino-Ogród.

W tym wyjątkowym kompleksie, będącym w ostatnich latach jedną z największych inwestycji Gdyni, zamiast typowego dzwonka uczniów na lekcje zaprasza piosenka emitowana ze szkolnego radiowęzła. W nowo powstałym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 37 oraz XVII Liceum Ogólnokształcące, które jest jedyną szkołą w Polsce działającą w ramach programu Microsoft Flagship School.

Nowoczesna placówka została wybudowana dla blisko 700 uczniów, a na jej terenie znajdują się m.in. pracownie komputerowe, świetlica, jadalnia, biblioteka, sala projektowa, sala do pracy zespołowej czy sala do gotowania. Budynek szkolny jest połączony z dużą halą sportową. W ramach kompleksu powstały również m.in. boisko do koszykówki, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną trawą i mini-trybuną oraz bieżnie. Co ważne, z infrastruktury kompleksu będą mogli korzystać także mieszkańcy dzielnicy.

W osobnym budynku otwarto Przedszkole Publiczne nr 59 dla blisko 200 przedszkolaków. Nowa placówka z pełni wyposażonym placem zabaw stawia na holistyczny rozwój dziecka. Przyjemne sąsiedztwo lasu z pewnością daje przedszkolakom możliwość ciekawych wędrówek.

Nowy obiekt wzbogacił istniejącą infrastrukturę edukacyjną Chwarzna-Wiczlina, na którą składają się m.in. żłobki, przedszkola (w tym dwa publiczne) oraz szkoły podstawowe - nr 37 i 48. Jego obecny kształt nie jest jednak ostateczny. Plany dotyczące kompleksu zakładają bowiem, w drugim etapie jego rozbudowy, powstanie krytej pływalni. Z tego faktu z pewnością cieszą się nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy dzielnicy, w tym osiedli takich jak Wiczlino-Ogród, Sokółka Zielenisz, Fort Forest czy Chwarzno Polanki.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

polecane: 60 Sekund Biznesu: Wzrost na rynku kredytów mieszkaniowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ś
Śledź

...oraz zlikwidowano szkoły w centrum miasta...

"bilans musi wyjść na zero..."

Dodaj ogłoszenie