MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdański Urząd Pracy wznawia bezpośrednią obsługę klientów. Przyjmowanie petentów odbywa się od 6.07.2020 w budynku przy ul. Lastadia 41

OPRAC.:
Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
Po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa, Gdański Urząd Pracy wznawia bezpośrednią obsługę klientów. Od poniedziałku, 6.07.2020, przedsiębiorcy oraz osoby bezrobotne mogą załatwiać swoje sprawy w budynku przy ul. Lastadia 41. Wizyty w GUP mają odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- W trosce o zdrowie i życie klientów, a także swoich pracowników, Gdański Urząd Pracy 16 marca 2020 r. musiał zawiesić bezpośrednią obsługę klientów. Nie oznaczało to jednak całkowitego zamknięcia GUP. Na bieżąco realizowane były bowiem wszystkie wnioski oraz sprawy zgłoszone telefonicznie, elektronicznie lub wysłane papierowo przy wykorzystaniu wrzutni na dokumenty bądź tradycyjną pocztą

– informuje Łukasz Iwaszkiewicz z Gdańskiego Urzędu Pracy.

Zasady bezpieczeństwa

Ograniczenia wdrożone wskutek pandemii COVID-19 zostały zniesione w Gdańskim Urzędzie Pracy w poniedziałek, 6.07.2020. Od teraz możliwa jest już ponownie bezpośrednia obsługa klientów, oczywiście przy zachowaniu niezbędnych zasad ostrożności.

- Przypominamy bezrobotnym oraz przedsiębiorcom, że na terenie GUP będzie mogło przebywać w jednym momencie maksymalnie 30 osób, a także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz utrzymywania bezpiecznej odległości 2 metrów między innymi klientami i pracownikami urzędu pracy. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wdrożyliśmy także wiele innych rozwiązań pomagających chronić nas wszystkich przed groźnym wirusem. Na każdym piętrze zainstalowane zostały dystrybutory z płynem dezynfekcyjnym, a w pomieszczeniach informacji ogólnej i kancelarii zamontowano przezroczyste przegrody – mówi dalej Łukasz Iwaszkiewicz.

Obsługa bezrobotnych i obowiązkowe wizyty

Powrót do bezpośredniej obsługi nie oznacza jednak, że GUP ponownie rozpocznie wyznaczanie terminów spotkań z doradcami klienta. Konsultacje z pracownikami Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego możliwe będą po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. W przypadku osób z nazwiskiem na literę od A do Ł będą to telefony /58/ 743-14-41, 743-14-42, 743-14-43. Osoby z nazwiskiem na literę M-Ż proszone są o kontakt na numer /58/ 743-14-53, 743-14-58.

Rejestracja osobista

- Osoby, które chciałyby dokonać rejestracji bezpośrednio w siedzibie urzędu pracy prosimy o wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty pod numerem /58/ 743-14-01 lub 743-14-05. Podczas rozmowy pracownik GUP określi dokładny termin wizyty, a także podpowie, jakie będą dokumenty wymagane podczas spotkania

– informuje Łukasz Iwaszkiewicz.

Aktywne formy wsparcia

Na podobnych zasadach funkcjonować będzie obsługa klientów zainteresowanych aktywnymi formami wsparcia – stażami, szkoleniami, refundacjami oraz dotacjami na założenie działalności gospodarczej. Wcześniejsze umówienie wizyty będzie można dokonać pod numerami:

  • Staże /58/ 743-13-44
  • Szkolenia /58/ 743-13-33
  • Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej /58/ 743-13-36

Obsługa pracodawców

- Do bezpośredniego kontaktu, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty, zapraszamy również pracodawców. Firmy zainteresowane Krajowym Funduszem Szkoleniowym prosimy o kontakt pod numerem /58/ 743-13-41 lub 743-13-24, a przedsiębiorców planujących zatrudnienie obcokrajowców pod numerem /58/ 743-14-14. Zgłoszenia oferty pracy można dokonać, dzwoniąc na numer /58/ 743-13-51 – podaje Łukasz Iwaszkiewicz.

Nowa siedziba Gdańskiego Urzędu Pracy

Przypomnijmy, że od 22 czerwca br. Gdański Urząd Pracy nie mieści się już przy ul. 3 Maja. Nowa siedziba znajduje się w budynku przy ul. Lastadia 41.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki