MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Gdański Junior Media": Zostań prawdziwym reporterem

Małgorzata Gradkowska
Grzegorz Mehring
Zapraszamy uczniów wszystkich gdańskich szkół do wielkiej przygody! Macie niepowtarzalną okazję stać się dziennikarzami "Dziennika Bałtyckiego"! 8 maja w Gdańsku odbędą się wybory do rad dzielnic. Wasi rodzice mogą w nich wybrać na radnych ludzi, którym zależy na waszej dzielnicy czy osiedlu. Wy jeszcze nie możecie w tych wyborach głosować, ale możecie pomóc rodzicom w wyborze i poznać tych, którzy przez następne cztery lata jako społecznicy będą dbali o to, by tam, gdzie mieszkacie, było lepiej niż dotychczas.

Jednym ze sposobów, w jaki możecie - jeszcze nie głosując - wpłynąć na to, co dzieje się na waszej ulicy, jest projekt, do którego was zapraszamy!
Przed majowymi wyborami do "Dziennika Bałtyckiego" zostanie dołączony "Gdański Junior Media" - gazeta stworzona przez was. Możecie w niej napisać o tym, jak wyobrażacie sobie swoją dzielnicę, przypomnieć, o waszej szkole, powiedzieć dorosłym, na co powinni zwrócić uwagę, gdy będą zabiegać o zmiany na waszej ulicy - i przypomnieć rodzicom, że tylko biorąc udział w wyborach, mogą mieć wpływ na ewentualne zmiany.

Projekt "Gdański Junior Media" skierowany jest do wszystkich młodych gdańszczan - i tych ze szkół podstawowych, gimnazjów, i tych z liceów. Możecie w nim zaistnieć jako szkolna redakcja - jeśli w waszej szkole taka działa - lub indywidualnie. To świetny sposób na to, by sprawdzić się jako autorzy tekstów lub fotoreporterzy. A przy tym - by zaistnieć nie tylko na forum szkoły, bo "Gdański Junior Media" dotrze do wszystkich Czytelników "Dziennika Bałtyckiego" w Gdańsku.

Zobaczcie jak było na ostatnich warsztatach

Wybór formy tekstu należy do was - mogą to być wypunktowane wasze oczekiwania w stosunku do przyszłych członków rad osiedla, może to być rozmowa z kandydatem do rady z waszego osiedla czy dzielnicy (pełną listę kandydatów do rad znajdziecie na stronie www.gdansk.pl). Warto pamiętać, że zadaniem radnych osiedla lub dzielnicy jest m.in. reprezentowanie interesów mieszkańców - czyli również waszych - we współpracy z radnymi Gdańska, czy organizowanie samopomocy mieszkańców i wspólnych przedsięwzięć na rzecz miejsca zamieszkania.

Wystarczy do dnia 28 kwietnia przysłać swój artykuł (do 2 tys. znaków), który chcielibyście zamieścić w gazecie. Można również przysyłać zdjęcia i rysunki. Warunek jest jeden - tematem każdej z waszych prac muszą być wasze wyobrażenia o tym, czym powinien zająć się radny waszego osiedla. "Gdański Junior Media", złożony wyłącznie z waszych artykułów, ukaże się razem z "Dziennikiem Bałtyckim" w piątek 6 maja.

Zapraszamy do projektu i życzymy przy tym dobrej zabawy!

Wszystkie artykuły, zdjęcia i rysunki można przesyłać na adres e-mail: [email protected].

Paweł Adamowicz o "Gdańskim Junior Media":

Już za niewiele ponad dwa tygodnie - 8 maja - my, dorośli wybierzemy przedstawicieli lokalnych wspólnot do rad dzielnic i osiedli. Jednostki pomocnicze, bo tak nazywane są rady osiedli i dzielnic, stanowią integralną część wspólnoty samorządowej mieszkańców Gdańska. Do ich zadań należy m.in. zapewnienie mieszkańcom udziału w decydowaniu w sprawach związanych z funkcjonowaniem i rozwojem jednostki pomocniczej, organizowanie samopomocy mieszkańców i wspólnych przedsięwzięć na rzecz miejsca zamieszkania oraz kształtowanie i upowszechnianie odpowiedzialności obywatelskiej za dobro wspólne.
Wybory do rad dzielnic i osiedli to niepolityczne, oddolne działania obywateli. Weźmy odpowiedzialność za najbliższą nam przestrzeń!
Ciekawi mnie bardzo, co o swoim najbliższym otoczeniu myślicie wy, ludzie młodzi: jak je postrzegacie? Co dla was jest istotne, a co kompletnie bez znaczenia? Co chcielibyście zmienić? Czy poznaliście już ludzi, którzy będą również was reprezentować? Czy poznali ich wasi rodzice?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki