Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 06godz.
  • 31min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Gdańsk: We wrześniu dni otwarte Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Jacek Wierciński
W dniu otwartym PKM 1 maja udział wzięło tysiące Pomorzan. Zapewne i we wrześniu chętnych, by zwiedzać budowę nie zabraknie
W dniu otwartym PKM 1 maja udział wzięło tysiące Pomorzan. Zapewne i we wrześniu chętnych, by zwiedzać budowę nie zabraknie P. Świderski/archiwum DB
We wrześniu mieszkańcy Pomorza zyskają kolejną możliwość obejrzenia budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej od środka. Podobnie jak w maju, PKM otworzy bramy tej największej kolejowej inwestycji na Pomorzu. Tym razem dwukrotnie.

W sobotę, 6 września budowniczowie PKM-ki zapraszają w okolice przystanku Gdańsk Strzyża, który powstaje przy pętli tramwajowej na ul. Wita Stwosza. Odwiedzający będą tam mogli wziąć udział w ogromnej kolejowej grze planszowej, skorzystać ze specjalnie zaaranżowanej wypożyczalni rowerów czy zbudować z odpadów własny unikatowy pociąg. Podobnie jak ostatnim razem nie zabraknie też konkursów z licznymi nagrodami, a także specjalnych atrakcji dla najmłodszych.

Tydzień później, w sobotę, 13 września w rejonie budowanego przystanku Gdańsk Niedźwiednik przy ul. Słowackiego ponownie przeniesiemy się w fascynujący świat kolei. Dzięki specjalnej makiecie najmłodsi będą mogli wczuć się w rolę maszynisty, dróżnika czy zawiadowcy. Dla ciut starszych przewidziana została strefa parkour i freerunningu stworzona z elementów kolejowych. Organizatorzy zapowiadają także, że - jeśli zaawansowanie prac przy torach pozwoli - to na zwieńczenie cyklu imprez umożliwią mieszkańcom Pomorza zwiedzanie budowy PKM z siedzenia drezyny.

Pomorska Kolej Metropolitalna to największa inwestycja w historii pomorskiego samorządu wojewódzkiego i najdłuższa linia kolejowa realizowana od zera w Polsce od ponad 30 lat.

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie