Gdańsk: Uroczyste otwarcie zmodernizowanej sali obsługi interesantów Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku, 21.01.2022 r.

Anna Krenc
Anna Krenc
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej sali obsługi interesantów Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku, 21.01.2022 r.
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej sali obsługi interesantów Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku, 21.01.2022 r. KRUS w Gdańsku
Udostępnij:
Modernizacja sali obsługi interesantów w budynku Oddziału Regionalnego Kasy Rolnego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku zakończona. W piątek 21.01.2022 r. w siedzibie KRUS odbyło się uroczyste otwarcie wskazanej inwestycji. Wprowadzając zmiany, inwestorzy mieli na celu polepszenie warunków rolników i pracowników.

KRUS w Gdańsku - zmodernizowana sala obsługi interesantów w Oddziale Regionalnym

Modernizacja sali obsługi interesantów w budynku Oddziału Regionalnego Kasy Rolnego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku zakończona. W piątek 21.01.21022 r. w siedzibie KRUS odbyło się uroczyste otwarcie wskazanej inwestycji. Wprowadzając zmiany, inwestorzy mieli na celu polepszenie warunków rolników i pracowników.

KRUS w Gdańsku — poczekalnia, elektroniczny system kolejkowy, spełnienie wymogów dla osób niepełnosprawnych

Podczas uroczystego otwarcia zmodernizowanej sali obsługi interesantów Dyrektor OR KRUS Marcin Drewa podkreślił, że reprezentowany przez niego Oddział na bieżąco realizuje inwestycje w Gdańsku, jak i w podległych 13 Placówkach Terenowych. W nowoczesnym obiekcie w Gdańsku wydzielono m.in. poczekalnię, obok której znajdują się boksy, zarówno do obsługi spraw świadczeniowych, jak i ubezpieczeniowych. Podobnie, jak w innych instytucjach, wprowadzono elektroniczny system kolejkowy. Całość spełnia najwyższe standardy, w tym wymogi dla osób niepełnosprawnych, którym zlikwidowano bariery architektoniczne.

- To początek inwestycji w Gdańsku. Kolejną będzie modernizacja głównego wejścia i holu oraz gabinetów lekarskich i pokojów biurowych pracowników. Robimy to wszystko z myślą o naszych interesantach, jak i pracownikach. Wychodzimy z założenia, że trzeba na bieżąco dostosowywać pomieszczenia do potrzeb odwiedzających i pracujących – dodał dyrektor Marcin Drewa.

KRUS w Gdańsku - wsparcie rządu dla administracji państwowej

W uroczystości otwarcia zmodernizowanego Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński oraz Wicewojewoda Pomorski Aleksander Jankowski. Podkreślili, że rząd mocno wspiera swoją administrację, przekazując środki na inwestycje w urzędach. Reprezentująca obecnie środowiska rolnicze b. Poseł na Sejm, sołtys Lubieszewa Danuta Hojarska zaznaczyła dobrą współpracę z KRUS.

– To dzięki niemu wiele dzieci z terenów wiejskich korzysta z letniego wypoczynku, a rolnicy ze szkoleń – dodała.

KRUS w Gdańsku - wsparcie OSP

Zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Teresa Jakubowska wskazała z kolei, że KRUS podobnie jak WFOŚiGW wspiera Ochotnicze Straże Pożarne, przekazując im sprzęt ratowniczy. Skorzystała na tym m.in. OSP Gniew, dlatego obecny na uroczystości burmistrz tego miasta Maciej Czarnecki wymienił, co udało się zrobić dzięki dobrym relacjom z dyrekcją Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ks. Kanonik dr Bartłomiej Stark, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku powiedział z kolei, że szczególne uznanie należy się pracownikom Kasy, którzy na co dzień realizują szereg zadań na rzecz drugiego człowieka – rolnika, i za to należą się im podziękowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Nowe urzendasy maja naprawiac bledy pisu!
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie