MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Odnów stare zdjęcia weselne za darmo

gp
W ten weekend będzie można ocalić stare ślubne zdjęcia. W Gdańsku rusza akcja ratowania weselnych fotografii. Wystarczy przynieść stare fotografie, a zostaną one bezpłatnie zeskanowane, poddane retuszowi i wydrukowane. W ten sposób HP i Ośrodek Karta chcą ocalić kawałek narodowego dziedzictwa.

"Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat!" - to tytuł kampanii, której celem jest ocalenie zdjęć ślubnych i weselnych Polaków. W wybranych miastach (Poznań i Gdańsk - 18 i 19 czerwca oraz Wrocław - 25 i 26 czerwca) przyniesione przez mieszkańców fotografie zostaną nieodpłatnie zeskanowane, poddane retuszowi i wydrukowane z wykorzystaniem najnowszej technologii przetwarzania obrazu i druku.

ZOBACZ odnowione cyfrowo fotografie sprzed kilkudziesięciu lat

- Wszystkie archiwalne zdjęcia ślubne i weselne są dla nas bezcenne. Ilustrują zmieniające się obyczaje, modę, tradycję z historią w tle - mówi Agnieszka Kaczmarska, kierownik Działu Ikonografii Ośrodka KARTA.- Niestety, wiele fotografii, zwłaszcza wykonanych na materiałach o niskiej jakości czy nieodpowiednio przechowywanych - traci barwy i niszczeje. Możemy je jednak utrwalić w obecnym stanie, a jednocześnie zachować jako dokument przemijających obyczajów. Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA posiada w swoich zbiorach wiele takich oryginalnych lub zdigitalizowanych zdjęć z XIX i pierwszej połowy XX wieku, przekazanych bądź udostępnionych przez osoby prywatne.

Dzięki działaniom Ośrodka KARTA oraz zastosowaniu najnowszych technologii HP trwałość bezcennych pamiątek zostaje przedłużona.

- Będziemy mogli precyzyjnie odtworzyć oryginalne tonacje barw i wydrukować fotografie na papierze fotograficznym ColorLok, dzięki czemu nie stracą swojej wyrazistości i oryginalności przez kolejne cztery pokolenia - informuje Izabela Sulima, Consumer Marketing Manager w HP Polska.

O jakości "zrewitalizowanych" fotografii ich właściciele będą się mogli przekonać w ciągu chwili. Cały proces drukowania przebiega szybko i sprawnie.

Archiwalne zdjęcia ślubne (w formie cyfrowej), jako bezcenne pamiątki i dokumenty zmieniających się obyczajów i tendencji w modzie zostaną następnie zarchiwizowane w Ośrodku KARTA.

"Kampania Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat!" zakończy się pod koniec czerwca wręczeniem nagród - właściciele najciekawszych zdjęć otrzymają nowoczesne urządzenia drukujące.

W Gdańsku zdjęcia można przynieść 18 i 19 czerwca do firmy Komputronik przy ul. Złota Karczma 26.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki