W spotkaniu w tej sprawie udział wzięli wojewoda Roman Zaborowski, wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski oraz wojewódzki konserwator zabytków Marian Kwapiński.
Rozmowy dotyczyły m.in. spraw kolejowych i zabytkowego Kanału Raduni. W planie zagospodarowania terenu znajduje się bowiem zapis zakazujący jego zabudowy, tymczasem w projekcie inwestycji pojawił się pomysł przykrycia fragmentu kanału.
- Nie jest to temat, w którym zapadły jakiekolwiek decyzje. Nie ma jeszcze konkretnej koncepcji zabudowy, sprawa jest w zalążku i na etapie rozmów - wyjaśnia Marcin Tymiński, rzecznik wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Inwestycja na Targu Siennym i Rakowym realizowana będzie na terenie o powierzchni 5, 5 ha. - Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego kompleksu z funkcjami usługowo-handlowymi, hotelowymi, biurowymi, rozrywkowymi wraz z ogólnodostępnymi parkingami - informuje Anna Dobrowolska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
- Planowana jest m.in. przebudowa i budowa infrastruktury technicznej, niezbędnej do funkcjonowania powstałych obiektów - dodaje.
Jej istotnym elementem będzie budowa ul. Nowe Podwale Grodzkie, a także przedłużenie linii SKM i budowa nowego przystanku Gdańsk- Śródmieście w rejonie wiaduktu Armii Krajowej. Targ Sienny i Rakowy wspólnie z miastem zagospodaruje konsorcjum Multi Development.
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy zabudowie wąwozu nad torami, w miejscu, gdzie stanąć ma nowy przystanek SKM. Pojawi się w nim płyta oparta na filarach, na której powstaną sklepy.
- Zamknięcie całego przedsięwzięci planowane jest na koniec 2017 r. - mówi Dobrowolska.
Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?