GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych | Nagrody prezydenta dla aktywnych gdańszczan. Poznaj laureatów

DM
Zakończyło się głosowanie na przedsiębiorczych gdańszczan w plebiscycie związanym z prestiżową nagrodą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w ramach akcji GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych. Nagrody czekają zarówno na gdańską młodzież jak i seniorów, imigrantów i społeczników, a także gdańskie firmy i ich produkty.
GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych | Nagrody prezydenta dla aktywnych gdańszczan. Poznaj laureatów

W piątek, 13 stycznia z "Dziennikiem Bałtyckim" w Gdańsku ukazał się specjalny dodatek, w którym zostali zaprezentowani wszyscy kandydaci nominowani do nagrody prezydenta Pawła Adamowicza.

KLIKNIJ i zobacz dodatek

Czy Gdańsk jest miastem ludzi przedsiębiorczych? Nie podlega to żadnej wątpliwości. Wszak właśnie z naszego miasta pochodzi wiele firm, które osiągnęły wielkie sukcesy nie tylko w naszym regionie czy w kraju, lecz także na świecie. W przypadku wielu z nich wszystko zaczęło się od studenckiej pomysłowości i przedsiębiorczości.

Ale dowodów na wielki potencjał Gdańska jest więcej. To właśnie tu rosną dziś ogromne centra biznesowe, w których powstają tysiące miejsc pracy. Wiele produktów z naszego miasta rozsławia Gdańsk na świecie. Co roku przybywają tu miliony turystów, aby doświadczyć piękna, historii i nowoczesności Gdańska.

Gdańsk to także miasto przedsiębiorczej młodzieży, studentów, aktywnych seniorów realizujących przedsiębiorcze projekty, harcerzy prężnie działających na rzecz innych każdego dnia, jak i rozwijających skrzydła imigrantów.

Pora nagrodzić liderów przedsiębiorczości!

Akcja GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych organizowana jest z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prestiżowe nagrody dla najbardziej przedsiębiorczych gdańszczan, w siedmiu różnych kategoriach, przyzna powołana przez prezydenta kapituła. O tym, kto otrzyma wyróżnienia zdecydują także mieszkańcy oddając głosy w plebiscycie.

Nagroda zostanie przyznana w siedmiu kategoriach plebiscytu: przedsiębiorczość młodzieżowa, przedsiębiorczość seniorów, przedsiębiorczość imigrantów, przedsiębiorczość społeczna, przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska, przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie oraz przedsiębiorczość w edukacji.

- Nie chcemy nikogo pominąć – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska – Zależy nam, aby nominacji było jak najwięcej. Często się zdarza, że bardzo przedsiębiorcze i aktywne osoby są dobrze znane tylko w otoczeniu, w którym żyją i pracują. A tymczasem mogłyby być wzorami i źródłem inspiracji dla innych. Chcemy znaleźć tych przedsiębiorczych gdańszczan i pokazać ich sukcesy.

Ważne terminy

Zgłoszenia nominacji do nagrody GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych były przyjmowane do piątku, 9 grudnia 2016 r. Komisja konkursowa oceniła zgłoszenia i ustaliła ostateczną listę kandydatów. 13 stycznia rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 30 stycznia do godz. 21. Niezależnie pod koniec stycznia zbierze się powołana przez prezydenta Pawła Adamowicza komisja konkursowa, która wybierze zwycięzców.

Na początku lutego odbędzie się uroczysta gala, podczas której laureaci nagród i wyróżnień przyznanych w ramach plebiscytu odbiorą dyplomy i nagrody.

Czekają nagrody

Na zwycięzców plebiscytu i kandydatów nagrodzonych przez komisję czekają wspaniałe nagrody. Zwycięzca w kategorii „Przedsiębiorczość młodzieżowa” wyjedzie na wycieczkę do Google Campus w Warszawie. Na laureatów wśród seniorów, imigrantów i zwycięzców w kategorii „Przedsiębiorczość w edukacji” czekać będzie sprzęt elektroniczny, który przyda się w dalszym rozwijaniu przedsiębiorczości. Z kolei na wybranych w plebiscycie zwycięzców wśród firm odpowiedzialnych społecznie, przedsiębiorców wspierających markę Gdańska oraz tych, którzy zdobędą najwięcej głosów w kategorii „Przedsiębiorczość społeczna” nagrodą będzie doradztwo indywidualne lub atrakcyjne szkolenia.

Organizatorem akcji są Miasto Gdańsk i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Partnerem konkursu i plebiscytu jest „Dziennik Bałtycki”.

Informacji o akcji udziela Dominika Piotrowska - tel. 502 499 215, e-mail: [email protected]

Regulamin akcji "GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki