Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2019. Poznaliśmy laureatów czwartej edycji prestiżowego plebiscytu dla aktywnych gdańszczan [zdjęcia]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Gala plebiscytu Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2019 w Europejskim Centrum Solidarności [7.02.2020] Karol Makurat
Już po raz czwarty Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Gminą Miasta Gdańska i Urzędem Miejskim w Gdańsku docenili aktywnych i przedsiębiorczych gdańszczan. Podczas uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności w piątek, 8 lutego 2020 r., poznaliśmy wszystkich nagrodzonych w kolejnej edycji plebiscytu "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych".

Finał IV edycji konkursu "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych" za nami. Coroczny plebiscyt ma na celu uhonorowanie gdańszczan i gdańszczanek, których przedsiębiorcza postawa i aktywność jest przykładem dla społeczności Gdańska. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby w każdym wieku i z różnych gałęzi biznesu.

Konkurs "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych" składa się z siedmiu kategorii: "Przedsiębiorczość seniorów", "Przedsiębiorczość imigrantów", "Przedsiębiorczość młodzieży", "Przedsiębiorczość społeczna", "Przedsiębiorczość w edukacji", "Przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie" oraz "Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska".

W ramach plebiscytu nominowano łącznie 54 osoby, firmy i instytucje. Spośród nich w drodze głosowania czytelników "Dziennika Bałtyckiego" wyłoniono siedmiu zwycięzców. Niezależnie od tego głosowania, kapituła konkursu wybrała kolejnych siedmiu laureatów.

- Gdańsk to niesamowite miasto - mówił Wiktor Pilarczyk, prezes gdańskiego oddziału Polska Press Grupy. - Ma niesamowitych mieszkańców. To osoby przedsiębiorcze, aktywne, zaangażowane. To osoby dbające o swoje lokalne, małe społeczności. To osoby empatyczne, a zarazem konsekwentne w działaniu, które się nie poddają i dążą do realizacji swoich marzeń, pomysłów. Gdańsk to również miasto, które posiada mądre władze samorządowe, które są przede wszystkim blisko mieszkańców. Które przyglądają się swoim mieszkańcom i pomagają tę przedsiębiorczość promować, budują przestrzeń w której się dobrze żyje i realizuje swoje idee.

Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2019. Lista nagrodzonych

Przedsiębiorczość wspierająca Markę Gdańska
Nagroda kapituły – Bogdan Donke
Głosowanie mieszkańców - Dominika Rossa

Przedsiębiorczość Seniorów
Nagroda kapituły – Andrzej Wójcicki
Głosowanie mieszkańców - Stefania Stankiewicz

- Będę pisać tak długo jak będę żyła - zapowiedziała poetka, laureatka plebiscytu przeprowadzonego wśród mieszkańców Gdańska.

Przedsiębiorczość Imigrantów
Nagroda kapituły – Liudmyla i Yevhen Bohdan
Głosowanie mieszkańców - Katarzyna Brodowska

Przedsiębiorczość Młodzieżowa
Nagroda kapituły – Ksawery Tyzo
Głosowanie mieszkańców - Klaudia Szabelka

Przedsiębiorczość w Edukacji
Nagroda kapituły – Beata Wołkanowska
Głosowanie mieszkańców - Katarzyna Maszka
Wyróżnienie - Tadeusz Chądzyński

Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie
Nagroda kapituły – Mariusz Grzęda
Głosowanie mieszkańców - Saur Neptun Gdańsk

Przedsiębiorczość Społeczna
Nagroda kapituły – cieKAWA Kawiarnia
Głosowanie mieszkańców - Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi

FLESZ Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wielkie gratulacje dla seniorki Stefanii Stankiewicz

Dodaj ogłoszenie