Gdańscy wioślarze w kratkę na mistrzostwach świata

RR
Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk) wraz z Wojciechem Gutorskim (RTW Lotto Bydgostia) w sobotę wystąpią w finałowym wyścigu mistrzostw świata. Nasza dwójka bez sternika walczyć będzie o medale w południowokoreańskim Chungju.

Godek z Gutorskim znakomicie spisali się w wyścigu półfinałowym, kiedy to wygrali z czasem 6.22,09. Wioślarze prowadzeni przez trenera Witolda Srogę (AZS AWFiS Gdańsk) na półmetku tej rywalizacji zajmowali czwarte miejsce, ale znakomicie spisali się na ostatnich 500 metrach, kiedy to wyprzedzili m.in. Włochów i Hiszpanów. W sobotę Polacy celować więc będą w medale.

Do finału A nie udało się za to awansować czwórce bez sternika wagi lekkiej. Łukasz Pawłowski (AZS UMK Energa Toruń), Paweł Cięszkowski, Tomasz Zagórski (obaj AZS Szczecin) i Przemysław Borchardt (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli w swoim półfinale piąte miejsce (6.18,03).

Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) także nie zdołali awansować do finału A. W swoim półfinale zajęli czwarte miejsce i do miejsca premiowanego awansem zabrakło im tylko 0,4 sekundy. Czeka ich więc walka w finale B.

Spośród siedmiu polskich osad wioślarskich, które przyjechały do Chungju na mistrzostwa świata, po trzy wystąpią w finałach A (lokaty 1-6) oraz B (7-12). Natomiast 15. miejsce zajęła czwórka podwójna mężczyzn.