Gdańscy licealiści górą

  Gdańscy licealiści górą

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wygrali międzynarodowy konkurs ekologiczny pt. "Środowisko buduje mosty" i otrzymali 2500 euro nagrody. A wszystko dzięki... hałdzie fosfogipsów, którą wzięli za cel swej ekologicznej pracy.
  Efekty badań licealiści publikowali na łamach "Polski Dziennika Bałtyckiego", m.in. w artykule pt. "Fosforek jak potworek". To już drugie zwycięstwo II LO w tym konkursie. - Po raz pierwszy zdobyliśmy I miejsce za przedstawienie problematyki nielegalnego wykopywania bursztynu na Mierzei Gdańskiej - mówi Waldemar Nocny, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

  - Podobnie jak teraz, współpracowaliśmy z młodzieżą niemiecką i publikowaliśmy nasze spostrzeżenia na łamach "Polski Dziennika Bałtyckiego". W konkurs zaangażowało się około 30 osób z dwóch klas.
  Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom obecnej edycji tego konkursu odbyła się w Ministerstwie Ochrony Środowiska w Warszawie.

  - Pieniądze z nagrody wykorzystamy na wyjazd do Niemiec - powiedział Jacek Cieśla, reprezentant zwycięskiego zespołu. Już raz uczniowie II LO gościli u naszych zachodnich sąsiadów. Zobaczyli tam, jak należy segregować śmieci.

  - Teraz jesteśmy gotowi uczyć tego dorosłych - zapewnia Karol Hinz, członek zwycięskiego zespołu.
  Licealistom najbardziej podobało się to, że za śmiecenie czy wrzucanie do pojemników nieposegregowanych odpadów grożą bardzo wysokie kary. Projekt "Środowisko buduje mosty, młodzież w dialogu europejskim" to trzyletnie (2005-2008) międzynarodowe przedsięwzięcie, realizowane w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Słowenii, Niemczech i na Węgrzech. Ma on zwrócić uwagę na problemy ochrony naturalnego otoczenia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo