MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gala plebiscytu "Hipokrates Pomorza 2019" w Teatrze Wybrzeże. Najlepsi medycy nagrodzeni! [zdjęcia, wideo]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Gala plebiscytu "Hipokrates Pomorza 2019" w Teatrze Wybrzeże 16.10.2019
Gala plebiscytu "Hipokrates Pomorza 2019" w Teatrze Wybrzeże 16.10.2019 Przemysław Świderski
Gala plebiscytu "Hipokrates Pomorza 2019" za nami! 5 kategorii powiatowych i 11 kategoriach wojewódzkich, 1800 kandydatów i 110 tys. oddanych głosów - tak w liczbach prezentuje się czwarta już edycja naszego wielkiego plebiscytu medycznego, w którym Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego", użytkownicy serwisu dziennikbaltycki.pl oraz mieszkańcy Pomorza wybrali najpopularniejszych pracowników służby zdrowia.

Kandydatów obdarzonych największym zaufaniem zgłosili, a później spośród nich laureatów wybrali ci, którzy najlepiej znają pomorskich medyków - czyli ich pacjenci.

Plebiscyt trwał od 5 czerwca do 16 lipca. W pierwszej turze Czytelnicy wybierali lekarzy rodzinnych, pediatrów, stomatologów, pielęgniarki i położne, farmaceutów oraz placówki medyczne w poszczególnych powiatach. W drugiej turze głosowali na tych specjalistów, którzy dostali się do wojewódzkiego finału. Dodatkowo Czytelnicy wybrali ginekologa, chirurga, ortopedę, kardiologa, okulistę i szpital roku "Dziennika Bałtyckiego". Głosowanie SMS-owe było bardzo emocjonujące i do końca nie było pewne, kto dostanie tytuł "Hipokratesa Roku".

Podczas środowej uroczystości wręczano wyróżnienia przedstawicielom świata medycznego najróżniejszych specjalizacji. Nagradzani m.in. medycy, farmaceuci czy pielęgniarki, nierzadko nie kryjąc wzruszenia, dziękowali swoim pacjentom, dzięki którym mieli okazję odebrać wyróżnienie na deskach sceny Teatru Wybrzeże.

Nagrody przybyłym uczestnikom konkursu wręczyli prezes oddziału Polska Press w Gdańsku Wiktor Pilarczyk oraz redaktor naczelny Mariusz Szmidka. Dodatkowo pielęgniarkom gratulacje składała Anna Czarnecka, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku.

- Zdrowie jak Państwo wiedzą jest najważniejsze w życiu człowieka, na pewno jedną z najważniejszych wartości - powiedział Mariusz Szmidka, redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego. - Może nie jest wszystkim, ale bez niego wszystko jest niczym, jak powiedział Artur Schopenhauer. To nam przyświecało przy organizacji tego ważnego plebiscytu. Zresztą i kampania wyborcza pokazała, że zdrowie dla wyborców jest najważniejsze. Dlatego my na łamach "Dziennika Bałtyckiego" podkreślamy, że zdrowie to jest sprawa ponadpartyjna, narodowa.

- Mieszkańcy Pomorza zauważyli 1800 fenomenalnych osób, które na co dzień pomaga im w leczeniu, które na co dzień pomaga im w poprawie komfortu życia. Do których chcą wracać, którym chcą powierzyć obawy dotyczące swojego stanu zdrowia. - powiedział Wiktor Pilarczyk - prezes Oddziału Gdańskiego Polska Press. - I dzisiaj ich wszystkich uważam za zwycięzców. A ci najlepsi z najlepszych są tutaj na tej sali razem z nami.

Wśród zwycięzców kategorii wojewódzkich znaleźli się: Hanna Krzyżanowska-Rewińska (Lekarz Rodzinny Roku, Iwona Flejszman (Pediatra Roku), Aleksandra Bonca (Stomatolog Roku), Krystyna Meredyk (Pielęgniarka Roku), Vimedica Gdynia(Przychodnia Roku), Maciej Socha (Ginekolog Roku), Marcin Łosin (Chirurg Roku), Henryk Tuszyński ( Kardiolog Roku), Gniewosław Zieliński (Ortopeda Roku), Maciej Gawęcki (Okulista Roku), Tomasz Spych (Ratownik Medyczny Roku), Paulina Krzemińska (Technik Farmacji Roku), Anna Bujałkowska (Fizjoterapeuta Roku), Dominika Dietrich-Stefankiewicz (Dietetyk Medyczny Roku), 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ (Szpital Roku) oraz Alfa Optyk Salon Optyczny (Salon Optyczny Roku).

Niektórzy laureaci na scenę po odbiór nagród wstępowali wielokrotnie. Wśród takich szczęśliwców znaleźli się Aleksandra i Piotr Dzietczyk, dyrektorzy zarządzający Puckim Centrum Medycznym.

- Prowadzimy kilka placówek, nie tylko w Pucku, ale też Gniewinie, w Gdyni, Starzynie i Leśniewie - wymieniła Aleksandra Dzietczyk. - Firmę założył nasz tata, a my jesteśmy kontynuatorami tego pięknego projektu. Ojciec zawsze każe nam patrzeć wyżej i sięgać dalej. Mam nadzieje, że będziemy dalej prowadzić tę drogę razem z naszym tatą i wspaniałym personelem, który zapewne jeszcze kilka razy pojawi się na tej scenie.

Na deskach teatru w towarzystwie rodziców pojawiło się również wiele dzieci. Pytani przez konferansjera o wymarzony zawód, zgodnie odpowiadali, że nie chcą kontynuować rodzinnej tradycji. Wielu medyków z pełną skromnością swoje nagrody dedykowało współpracownikom i swoim mentorom:

- Chciałabym wspomnieć osobę dużo bardziej predysponowaną do tej nagrody. która dzisiaj obchodziłaby imieniny - mówiła Ewa Rojewska-Weiske, która zajęła pierwsze miejsce w powiecie malborskim. - Niestety nie może jej odebrać, bo od wielu lat nie żyje. Patronka naszego szpitala, Jadwiga Obodzińska-Król byłaby wspaniałą kandydatką.

- Jestem bardzo dumny, bo traktuję to wyróżnienie jako nagrodę dla całego mojego zespołu lekarskiego i położniczego Szpitala św. Wojciecha - zaznaczył Maciej Socha, zdobywca tytułu Hipokratesa Pomorza w kategorii Ginekolog Roku.

Gala "Hipokrates Pomorza 2019" w Teatrze Wybrzeże

Hipokrates Pomorza 2019 w Teatrze Wybrzeże. Galeria zdjęć cz. 1

Gala plebiscytu "Dziennika Bałtyckiego" 16.10.2019

Hipokrates Pomorza 2019 w Teatrze Wybrzeże. Galeria zdjęć cz. 2

Gala Hipokrates Pomorza 2019

Hipokrates Pomorza 2019 w Teatrze Wybrzeże. Galeria zdjęć cz. 3

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki