Francja - Australia, MŚ 2018, grupa C: Okrutne męczarnie faworyta. Po raz pierwszy w użyciu VAR [wynik meczu, relacja]

©East News
W sobotę (16.06.2018) Francja wygrała z Australią 2:1 na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. [wynik meczu, relacja]

Francja w meczu z Australią miała potwierdzić rolę jednego z faworytów tego mundialu. Atutem zespołu ma być młodość, bo - po Nigerii - to najmłodszy zespół mistrzostw świata w Rosji.

Francuzi na początku meczu mocno natarli i w ciągu sześciu minut stworzyli sobie jedną dobrą sytuację oraz oddali trzy celne strzały. Z czasem ich napór osłabł, a piłkarze z Australii coraz dzielniej poczynali sobie na boisku i nawet dwukrotnie zagrozili bramce rywali. Ostatecznie w pierwszej połowie goli nie było.

W drugiej połowie po raz pierwszy został użyty system VAR. Dzięki wideoweryfikacji sędzia podyktował rzut karny dla Francji, po tym jak faulowany był Antoine Griezmann, a jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Cztery minuty później ręką w polu karnym piłkę zagrał bezmyślnie Samuel Umtiti. Karny dla Australii, którego na gola zamienił Mile Jedinak. Francuzi w tym meczu okrutnie się męczyli, ale w 81 minucie strzelili gola po przypadkowej akcji. Paul Pogba spróbował lobować bramkarza z 16 metrów i piłka odbiła się od poprzeczki i za linią bramkową. W ten sposób Francja zainkasowała trzy punkty w pierwszym meczu na mundialu.

Wcześniej pisaliśmy:

Francja - Australia, MŚ 2018, grupa C [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję z meczu Francja - Australia przeprowadzą stacje TVP 2 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 12. Przedmeczowe studio w TVP Sport rozpocznie się o godz. 10.55.

A gdzie oglądać mecz Francja - Australia w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Z kolei płatny, po wykupieniu specjalnego abonamentu, w serwisach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich naszych Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w serwisie www.dziennikbaltycki.pl.

Francja - Australia, MŚ 2018, grupa C: Faworyt jest jeden

W sobotę do gry na mundialu wchodzi reprezentacja Francji. Trójkolorowi wierzą, że to może być ich mundial i w Rosji zamierzają walczyć o medal.

Pierwszym rywalem reprezentacji Francji będzie Australia i to podopieczni Didiera Deschampsa będą zdecydowanymi faworytami. Zresztą nie może być inaczej, kiedy celuje się w strefę medalową. Inna sprawa, że nie mogą pozwolić sobie na zlekceważenie rywala, bowiem Australia przed mundialem prezentowała się naprawdę dobrze w meczach kontrolnych. Ze sztabu Francuzów dobiegały informacje o urazach, ale wszyscy mają być gotowi do gry. Atutem ma być Antoine Griezmann, który w tym sezonie jest w znakomitej formie.

A jak sobotnie spotkanie widzą bukmacherzy? Dla nich zdecydowanym faworytem jest Francja (kurs na zwycięstwo - 1,25, na remis - 6, na wygraną Australii - 11,63).

Mecz: Francja - Australia
Data meczu: 16.06.2018