Fortuna 1 liga. Chojniczanka nie sprawiła niespodzianki w Bielsku-Białej. Mateusz Kuzimski zdobył honorowego gola [zdjęcia]

(raf)
Podbeskidzie Bielsko-Biała okazało się w piątek lepsze o trafienie od Chojniczanki Łukasz Klimaniec
Fortuna I liga. Przegrana za przegraną to ostatnio codzienność ligowa w wykonaniu piłkarzy Chojniczanki Chojnice. Czy podopiecznym trenera Zbigniewa Smółki uda się w końcu odwrócić złą kartę? W piątek grali na boisku wicelidera I ligi - Podbeskidzia Bielsko-Biała. I znowu Chojniczanka kończyła mecz bez zdobyczy punktowej. W efekcie spadła na ostatnie miejsce w stawce.

Zła passa Chojniczanki trwa. W piątek piłkarze prowadzeni przez trenera Zbigniewa Smółkę ulegli 1:2 w Bielsku-Białej tamtejszemu Podbeskidziu. "Górale" umacniają się w czołówce tabeli Fortuny 1 ligi. "Chojna" odwrotnie, bo przy jednoczesnym zwycięstwie 2:1 Odry Opole w Niepołomicach z Puszczą, nasza drużyna spadła na ostatnie miejsce w stawce.

Jeszcze w pierwszej połowie meczu w Bielsku-Białej Chojniczanka realizowała swój plan. Dobra komunikacja w defensywie skutkowała bezbramkowym remisem, co wobec obecnej formy Podbeskidzia można było uznać za duży plus. Po zmianie stron tak dobrze już jednak nie było.

Wynik spotkania otworzył wychowanek Arki Gdynia - Filip Modelski. W 57 minucie lewy obrońca Podbeskidzia, który w 2017 roku grał jeszcze w I-ligowej Bytovii, przymierzył zza pola karnego i silnym, precyzyjnym strzałem pokonał Radosława Janukiewicza. 12 minut później na 2:0 podwyższył Karol Danielak, czyli pomocnik, który w poprzednim sezonie był w składzie Arki Gdynia. Wykończył on akcję zespołu i zdobył swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie.

Chojniczankę stać było jeszcze na gola kontaktowego. Bartosz Jaroch w stosunkowo niegroźnej sytuacji pociągnął za koszulkę Janusza Surdykowskiego, a z jedenastu metrów nie pomylił się Mateusz Kuzimski. To była 82 minuta spotkania w Bielsku-Białej. Na więcej "Chojny" stać już jednak nie było. Przegrała tym samym po raz 11 w sezonie 2019/2020.