Ford Kite Cup 2015 w Chałupach: Za nami pierwszy etap Pucharu Polski w kitesurfingu [ZDJĘCIA, WIDEO]

inf. prasowa, ŁŻ
W dniach 8 - 9 maja w Chałupach rozegrano pierwszy etap tegorocznych zawodów w ramach Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup.

Głównymi konkurencjami zawodów były Freestyle oraz Course Racing oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association). Młodzi zawodnicy startujący w konkurencji Freestyle zbierali punkty do klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych. Najwięcej punktów zdobyła szkółka Surfpoint, przed Wake.pl i Kite Park.

Pierwszego dnia zawodów wiatr o sile 7-9 węzłów, osiągający w szkwałach nawet 20 węzłów, stworzył idealne warunki dla Racingu.

Podobnie jak w poprzednim sezonie zaciekły bój o pierwsze miejsce stoczyło dwóch najlepszych zawodników w tej konkurencji: Maks Żakowski i Błażej Ożóg. W części przedpołudniowej rozegrano cztery wyścigi z czego trzy bezsprzecznie zwyciężył Maks. Po południu sytuacja się odwróciła. W dwóch z trzech wyścigów pierwszy linię mety przekroczył Błażej. Różnicą jednego punktu całą konkurencję wygrał jednak Maks Żakowski.

Bój o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz Janiak po wyrównanych wyścigach ze świetnie spisującym się w tych warunkach Piotrem Lenckowskim.

W konkurencji Freestyle Kobiet zwyciężyła aktualna mistrzyni świata PKRA Karolina Winkowska, która popisowo wykonała serię swoich trików, w tym "back mobe", "S-mobe" i ""front to blind". Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Lange trikami: "S-bend to blind" i "blind judge", a trzecie Natalia Grabowska.

W konkurencji Freestyle Młodzików, podobnie jak w ubiegłym roku, o pierwsze miejsce rywalizowali Krzysztof Issel z Denisem Żurikiem. Wracający do formy po niedawnej kontuzji Krzysztof wykonał popisowo "front to blind" i "313" i pokonał swojego najgroźniejszego konkurenta Denisa. Trzecie miejsce zajął Wojtek Andrzejewski.