Foczka nauczy, jak być bezpiecznym

  Foczka nauczy, jak być bezpiecznym

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  1915 pierwszoklasistów z 30 szkół podstawowych w Gdyni otrzyma elementarz zatytułowany "Foczka uczy zasad bezpieczeństwa". Zredagowali go funkcjonariusze policji, którzy teraz, wspólnie z nauczycielami, będą prowadzić lekcje o bezpieczeństwie.
  - Z elementarza podzielonego na części tematyczne pierwszaki dowiedzą się między innymi, jak się zachować, gdy w domu wybuchnie pożar, co robić, kiedy dziecko zostanie zaczepione na ulicy przez nieznajomego, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię - wyjaśnia Hanna Kaszubowska, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni. - To pierwsza tego typu książka w Polsce, którą zredagowali sami funkcjonariusze policji.

  Z wierszyków i opowiadań dzieci się dowiedzą, jak się zachowywać, by się nie narazić na niebezpieczeństwo. W elementarzu są też krzyżówki i rebusy. Książka ma 20 stron, podzielonych tematycznie. Jest kolorowa, na każdej stronie zamieszczono ilustracje. Ma to zachęcić dzieci do uważnego zapoznania się z tematyką bezpieczeństwa.

  Przedostatnia strona podręcznika zawiera adresy wszystkich gdyńskich komisariatów, na ostatniej zamieszczono numery telefonów alarmowych.

  - Elementarz wydano w ramach akcji " Bezpieczna przystań - Gdynia" - informuje Piotr Płocki, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni. - W ubiegłym roku elementarz wprowadzono do czterech szkół podstawowych. Program się sprawdził, dlatego w tym roku postanowiliśmy, że każdy pierwszoklasista z Gdyni będzie się uczył zasad bezpieczeństwa.

  Koszt wydania elementarza wyniósł 13 200 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo