Firma Flex zakończyła kolejny etap rozbudowy swojego parku przemysłowego w Tczewie

Krystyna Paszkowska
Krystyna Paszkowska
Firma Flex zakończyła kolejny etap rozbudowy swojego parku przemysłowego, zlokalizowanego w Tczewie, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od 20 lat, zakład produkcyjny Flex funkcjonuje na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tczewie. Przez cały ten czas firma rozwijała się bardzo dynamicznie - na terenie naszego parku powstały cztery nowoczesne budynki, w których pracuje około 3300 osób.

W środę, 26 lutego odbyło się uroczyste otwarcie drugiej części centrum logistyczno-magazynowego.
Koncepcja rozbudowy centrum logistyczno-magazynowego została sfinalizowana w drugiej połowie 2017 roku. Powodem tego przedsięwzięcia było zapotrzebowanie na miejsce do składowania komponentów i produktów gotowych oraz przestrzeń potrzebną do efektywnego zarządzania procesami logistycznymi i wysyłkami. Do połowy 2019 roku wykonano wszystkie prace ziemne, położono fundamenty i przygotowano całą infrastrukturę kampusu wraz z drogami, chodnikami oraz parkingami. Jeszcze w 2019 r. zakończono budowę konstrukcji budynku, a na początku 2020 r. podłączone zostały wszystkie systemy i instalacje wewnętrzne.

Nowa część centrum logistyczno-magazynowego obejmuje powierzchnię 9000m2, w tym 7000m2 przestrzeni magazynowej wysokiego składowania, w której można pomieścić aż 8000 palet. Dodatkowo posiada 8 doków załadunkowych oraz zaplecza socjalno-biurowe, zarówno dla pracowników Flex jak i kierowców dowożących czy odbierających towary.

Warto dodać, że nowa część centrum logistyczno-magazynowego, wyposażona została w innowacyjne systemy wspomagające zarządzanie magazynowaniem oraz logistyką komponentów i produktów, w tym m.in. nowoczesny sposób składowania materiału na regałach, autonomiczne wózki do transportu wewnętrznego, czy ścieżka indukcyjna, pozwalająca na automatyczną nawigację wózków pomiędzy regałami.

- Nasz ciągły rozwój napędzany jest przez poszerzanie portfolio naszych klientów, budowanie nowych kompetencji oraz wdrażanie innowacyjnych technologii - mówił Janos Lang, Dyrektor Generalny, Flex Poland. - W związku z tym, potrzebowaliśmy więcej miejsca na nowe przedsięwzięcia, dlatego otwieramy dziś rozbudowany budynek logistyczno-magazynowy, który wyposażony został w nowoczesne systemy obsługi i kontroli operacji. Jestem bardzo dumny z tego, że Flex w Tczewie już od 20 lat dynamicznie się rozwija i jestem przekonany, że będziemy to kontynuować w następnych latach.

Goście uroczystości, samorządowcy z Pomorza, podkreśli jak istnienie i rozwój firmy Flex, wpływa na cały region. - 20 lat temu w naszym mieście panowało ogromne bezrobocie - mówił Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa. - Wtedy pojawiła się w Tczewie firma Flex, która zagwarantowała zatrudnienie mieszkańcom oraz dała szansę na rozwój miasta.
Z kolei Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego zaznaczył, że Flex stawia nie tylko na rozwój swoich pracowników, ale także wspiera lokalne szkoły, między innymi poprzez stypendia dla najlepszych uczniów. - Poza tym firma współpracuje z uczelniami wyższymi - zauważył Sarnowski. - W zeszłym roku uruchomiła także żłobek Flex Kids w Tczewie, który umożliwia pracownikom powrót do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka. Dzięki temu można zaobserwować, że Flex dba o przyszłych pracowników już od najmłodszych lat.

Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyznał, że cieszy się, iż od 20 lat współpracuje z firmą Flex, która poprzez swoje inwestycje wywiera ogromny wpływ na rozwój regionu.

- Inwestycje te stworzyły nie tylko 3300 miejsc pracy w Spółce, ale pozwoliły także rozwinąć się poddostawcom i kooperantom, którzy dzięki temu mogli rozwinąć swoją działalność tworząc dodatkowe miejsca pracy i poszerzać wachlarz świadczonych usług - dodał prezes PSSE.

Otwarta nowa część centrum logistyczno-magazynowego znacząco wzmacnia procesy logistyczne i rozszerza pojemność magazynową, rozwijającego się od 2000 roku park przemysłowego Flex w Tczewie. Na terenie parku, funkcjonują 4 budynki o łącznej powierzchni przekraczającej 81 000m2. Trzy z nich pełnią funkcję produkcyjną. W pierwszym, powstają obudowy i części metalowe. W drugim i trzecim, odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz gotowych urządzeń elektronicznych. A czwarty to wspomniane wcześniej centrum logistyczno-magazynowe.

Klientami firmy są zarówno światowe korporacje, firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

O firmie Flex

Flex (dawniej Flextronics) dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wytwarzania produktów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Swoim klientom zapewnia usługi inżynierii, produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw w czasie rzeczywistym oraz usługi logistyczne, dla firm każdej wielkości, z różnych branżach i na różnych rynkach. Flex zatrudnia 200 000 pracowników w 30 krajach na całym świecie.

Flesz: Firmy w dużych tarapatach z powodu epidemii

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie