Finał akcji „Podaruj Dzieciom Słońce”. P&G i Fundacja Polsat stworzyli pokoje socjalne na oddziałach onkologicznych

Materiał informacyjny Procter & Gamble
Dzięki wspólnym działaniom Procter & Gamble i Carrefour Polska na rzecz Fundacji Polsat we wrocławskim „Przylądku Nadziei” powstało 11 pokoi socjalnych. Skorzystają z nich rodzice i opiekunowie dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych za sprawą prowadzonej od maja akcji „Podaruj Dzieciom Słońce”. Konsumenci mogli wesprzeć chore dzieci i ich opiekunów poprzez zakup produktów P&G w sklepach Carrefour. Część zysków z tych zakupów trafiła do Fundacji.

P&G od wielu lat podejmuje działania na rzecz realnej poprawy życia lokalnych społeczności i kreowania świata równych szans, dlatego ubiegłoroczna edycja „Podaruj Dzieciom Słońce” miała na celu stworzenie specjalnych pokoi, z których korzystać mogą opiekunowie dzieci przebywających w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, zwanej Przylądkiem Nadziei. Eksperci podkreślają, że bliskość rodzica ma wpływ nie tylko na samopoczucie małego pacjenta, ale może również pomagać w procesie zdrowienia. Stała obecność opiekuna podczas hospitalizacji jest zapewniona przez prawo, warto więc zadbać także o warunki, w których przebywają rodzice. Z tego powodu firma Procter & Gamble, łącząc siłę swoich marek, takich jak m. in. Fairy, Ariel, Lenor, Pampers czy Gillette, wraz z Fundacją Polsat odnowiła pomieszczenia socjalne, które zapewnią rodzicom lub opiekunom komfortowe warunki podczas opieki nad chorym dzieckiem. Podczas finału akcji, który odbył się w środę, 24 stycznia, 11 pokoi zostało oficjalnie oddanych do użytku we wrocławskim „Przylądku Nadziei”.

– Jako firma dążymy do poprawy jakości życia konsumentów, nie tylko poprzez produkty ułatwiające im codzienne czynności, ale również aktywnie uczestnicząc w rozwiązywaniu ważnych spraw społecznych. To dla nas ogromna radość i zaszczyt, że przy współpracy z Carrefour Polska mogliśmy zapewnić Fundacją Polsat środki finansowe, które pozwoliły stworzyć godne warunki dla rodziców podczas hospitalizacji ich dzieci. Dzięki akcji „Podaruj Dzieciom Słońce”, w którą zaangażowały się rzesze konsumentów w Polsce, opiekunowie będą mogli zadbać o własne potrzeby i nabrać sił, by wytrwale wspierać swoje dzieci w sytuacji szczególnej, kryzysowej – mówi Małgorzata Mejer, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej, Procter & Gamble w Europie Centralnej.

– Wrocławski "Przylądek Nadziei" to jedna z największych, wysokospecjalistycznych placówek dla dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz schorzeniami układu krwiotwórczego w Polsce. Wspieramy ją od lat, dlatego mamy świadomość, jak ważne było stworzenie tu przyjaznej i ciepłej przestrzeni dla rodziców oraz małych pacjentów. Środki zebrane w ramach „Podaruj Dzieciom Słońce” przeznaczyliśmy na pokoje, które zapewnią opiekunom komfortowe warunki i możliwość wytchnienia w często bardzo trudnym procesie powrotu do zdrowia ich dzieci – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Zarządu Fundacji Polsat.

Ponad 20 lat współpracy P&G i Fundacji Polsat
W ramach wcześniejszych edycji akcji "Podaruj Dzieciom Słońce" partnerzy uzbierali prawie 66 mln zł, które przeznaczono na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali i oddziałów dziecięcych na terenie całego kraju. Wybrane placówki zostały wyposażone w m. in. wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt diagnostyczny do terapii wcześniaków, aparaturę do diagnostyki chorób nowotworowych dzieci, sprzęt rehabilitacyjny czy specjalistyczne pomoce dydaktyczne dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Dochód z akcji przeznaczony został także na rozwiązanie konkretnych problemów placówek pediatrycznych w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki