FC10 Zgierz obronił złoto mistrzostw Polski w beach soccerze. Zacięta rywalizacja na Enerdze Stadionie Letnim

od 16 lat
Po występach w Ekstralidze beach soccera najlepsze zespoły w kraju ponownie spotkały się na piasku Energi Stadionu Letniego w Gdańsku Brzeźnie, aby rozstrzygnąć sprawę mistrzostwa Polski. Do niedzielnych gier, 6 sierpnia 2023 roku w najlepszych nastrojach przystąpiły ekipy KP Łódź oraz FC10 Zgierz. Stary mistrz nie zamierzał oddać korony. FC10 wygrał finał 4:2.

Mistrzostwa Polski mężczyzn w beach soccerze 4-6.08.2023

Na Enerdze Stadionie Letnim w Gdańsku emocjonujące show przygotowały najlepsze polskie drużyny beach soccerowe. Po zaciętych spotkaniach grupowych, a następnie półfinałach przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu stanął FC10 Zgierz. To zespół, który 7 sierpnia 2022 roku pokonał w finale 3:2 KP Łódź. Po niemal roku doszło do powtórki.

Już grupowe spotkanie tych ekip było niezwykle zacięte. W piątek. 4 sierpnia w Brzeźnie po trzech tercjach był remis 2:2 (1:1, 0:0, 1:1). Potrzeba było rzutów karnych, w których górą był triumfator Ekstraligi beach soccera i zdobywca Pucharu Polski, czyli KP Łódź.

Finał w niedzielę, 6 sierpnia nie musiał być rozgrywany w takich nerwach. FC10 Zgierz zaczął źle, przegrywając pierwszą tercję 0:1, ale po końcowym gwizdku zespół mógł świętować drugie mistrzostwo kraju z rzędu. Wcześniej, na piasku brąz zapewnił sobie MOSiR Michałowo, który ograł 5:3 SAP & Dragon Bojano.

Najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju ogłoszono Duńczyka Axela Damma (FC10 Zgierz), a najlepszym bramkarzem został jego klubowy kolega Krystian Karolak. Królem strzelców został natomiast Białorusin Denis Samsonow z Futsal & Beach Soccer Kolbudy.

Wyniki beach soccerowych mistrzostw Polski w Gdańsku 2023

Piątek, 4 sierpnia 2023

• KP Łódź - Hemako Sztutowo 9:1
  • Futsal & Beach Soccer Kolbudy - FC10 Zgierz 2:6
  • KP Łódź - FC10 Zgierz 2:2 (5:4 w rzutach karnych)
  • FBS Kolbudy - Hemako Sztutowo 6:7
  • MOSiR Michałowo - UKS Milenium Gliwice 5:2
  • SAP Sopot Beach Soccer & LZS Dragon Bojano - Boca Gdańsk 6:6 (2:4 w rzutach karnych)
  • MOSiR Michałowo - Boca Gdańsk 5:4
  • SAP&Dragon Bojano - Milenium Gliwiceb 6:4