Fałszywy alarm w PZU

  Fałszywy alarm w PZU

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Centrum Gdańska zostało w środę sparaliżowane. Ewakuowano siedzibę PZU SA na Targu Drzewnym. Budynek został otoczony przez policję. Wyprowadzono z niego kilkudziesięciu pracowników. Wszystko po jednym telefonie.
  - Ok 15.20 jeden z pracowników PZU SA poinformował nas, że dostał anonimowy telefon - relacjonuje Magdalena Michalewska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Rozmówca stwierdził, że w budynku PZU znajduje się materiał wybuchowy. Natychmiast rozpoczęliśmy akcję.

  - W pewnym momencie do naszego pokoju wpadła koleżanka i powiedziała, że w budynku jest bomba - relacjonuje jedna z ewakuowanych pracownic PZU. - Myślałam z początku, że to żart, jednak zobaczyłam na korytarzu ludzi szybko opuszczających budynek.

  W akcji uczestniczyło kilkanaście pojazdów policji, straży pożarnej, gazowników i karetek pogotowia, które częściowo zablokowały rondo na Targu Węglowym. Na miejsce wezwani zostali też saperzy.

  - Strażacy ubezpieczali całą akcję - mówi st. kpt. Tadeusz Konkol, rzecznik pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Na całe szczęście do takich spraw jesteśmy wzywani bardzo rzadko. Często takie alarmy okazują się jedynie głupimi żartami.

  Na szczęście tak było i tym razem. Informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego okazała się fałszywa. Koszt 1 godziny użytkowania pojazdu strażackiego z załogą wynosi grubo ponad 1 tys. złotych. Trudne są do oszacowania koszty całej akcji. Ponieważ uczestniczyło w niej kilka różnych jednostek. Za głupi wybryk żartownisiom może grozić nawet kilka lat więzienia. Dodatkowo mogą też być obciążeni kosztami całej akcji. Zadośćuczynienia za straty może też ubiegać się Grupa PZU.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo