Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Faktoria Kultury w Pruszczu Gdańskim. Koncert KSU i przedstawienia Teatru Wybrzeże

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
W tym tygodniu na Scenie Muzycznej Faktorii Kultury koncert KSU i Matragona
W tym tygodniu na Scenie Muzycznej Faktorii Kultury koncert KSU i Matragona K. Kapica
Przed nami czwarty tydzień Faktorii Kultury w Pruszczu Gdańskim. W ten weekend (21-23 lipca) koncert zespołu KSU i Matragona oraz dwa przedstawienia Teatru Wybrzeże. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Faktoria Kultury - koncert KSU i zespół Matragona oraz przedstawienia

4 Tydzień Faktorii Kultury rozpocznie się w piątek 21 lipca koncertem KSU i zespół Matragona. Początek godz. 20.30. W ramach Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w sobotę 22 lipca o godzinie 21.00 wystawiony zostanie spektakl pt.: „Bunbury”, a w niedzielę 23 lipca o godzinie 14.00 dla najmłodszych widzów czwarta część „Złotego Klucza”.

Wszystkie wydarzenia w ramach Faktorii Kultury są nieodpłatne, nie obowiązują bilety. Odbywają się w Amfiteatrze w Pruszczu. Organizatorzy przypominają, że imprezy są plenerowe i należy się przygotować na zmienne warunki atmosferyczne oraz komary.

ZOBACZ TAKŻE:
Zabytkowe mury kościoła w Steblewie przyciągają turystów. Poznaj historię tej świątyni

Co usłyszymy i zobaczymy

Scena Muzyczna - KSU i zespół Matragona
KSU to legenda polskiego punk rocka. Zespół powstał pod koniec lat 70. w niewielkich, prowincjonalnych Ustrzykach Dolnych, położonych w zapomnianej części Polski, u progu dzikich Bieszczad. W maju 1988 r. muzycy nagrali materiał na swoją pierwszą płytę „Pod prąd”, a ich nagrania trafiły do rozgłośni radiowych oraz wylądowały na listach przebojów, m.in. na prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego Liście Przebojów Trójki. W 2023 roku, 9 latach od wydania ostatniej studyjnej. "44" to 13 utworów utrzymanych w klasycznym stylu wypracowanym przez 45 lat działalności zespołu, gdzie emocje, pasja i miłość do punk rocka grają pierwsze skrzypce.

Scena Letnia Teatru Wybrzeże
"BUNBURY" Oscara Wilde’a to jedna wielka detronizacja powagi, anarchiczna zabawa, w której obnażone zostaje nasze przywiązanie do etykietek, porządku i jasno wyznaczonych ról społecznych. W bezczelnie lekki sposób Oscar Wilde zadaje jedno z najpoważniejszych pytań, jakie możemy sobie zadać: kim jestem? I czy mogę być kimś innym, niż jestem? Możesz być kim zechcesz – zdaje się odpowiadać Wilde. Twoja tożsamość jest płynna, a twoje pochodzenie w żaden sposób jej nie determinuje. A przynajmniej niech tak będzie na czas trwania spektaklu.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki