Europo nie zapominaj o nas! - apelują Brytyjczycy w liście do przywódców państw UE-27 w Bratysławie

Marlena Klepacz
W środę 14 września 2016 r. członkowie Britain For Europe oraz zwolennicy prounijnych ruchów przekazali list otwarty w ambasadzie Słowacji
"Jeszcze się nie poddaliśmy. Europo nie zapominaj o nas!" - piszą Brytyjczycy, przerażeni wizją Brexitu, w emocjonalnym liście skierowanym do przywódców 27 państw UE (bez Wielkiej Brytanii) biorących udział w odbywającym się dziś szczycie w Bratysławie. - "Zwracamy się z prośbą, aby pamiętać, że 48 procent społeczeństwa Wielkiej Brytanii głosowało za pozostaniem w Unii Europejskiej".

"Rozumiemy smutek, który wypełnił serca wielu w Europie po wynikach referendum w Wielkiej Brytanii. Rozumiemy, gdyż tkwi on tym głębiej w naszych sercach" - piszą Brytyjczycy działający w licznych grupach prounijnych, które powstały podczas kampanii przed czerwcowym referendum i które nadal działają, skupiając tych, którzy wierzą, że jeszcze nie wszystko stracone i nie ziści się ich najczarniejszy sen - wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Kampania prounijna ciągle trwa!" - piszą autorzy listu i mają nadzieję, że ich głos zostanie usłyszany nie tylko przez przywódców państw Unii Europejskiej, obradujących w piątek, 16 września 2016 r. w Bratysławie, ale też wszystkich ludzi w Europie i na świecie. - "Odwołujemy się do solidarności obywateli Europy i Waszej, ich wybranych przywódców, i prosimy o pomoc w odwróceniu tego historycznego błędu, który narazi na straty Wielka Brytanię i Unię Europejską. Zwracamy się z prośbą, aby podczas spotkań szefów państw i rządów w Bratysławie oraz podczas rozmów im towarzyszących, a także w przyszłości rozmów z rządem Wielkiej Brytanii, pamiętać, że 48 procent społeczeństwa Wielkiej Brytanii głosowało za pozostaniem w Unii Europejskiej".

Odwołujemy się do solidarności obywateli Europy i Waszej, ich wybranych przywódców, i prosimy o pomoc w odwróceniu tego historycznego błędu, który narazi na straty Wielka Brytanię i Unię Europejską

Oto treść listu:

"List otwarty do przywódców państw Unii Europejskiej UE-27 w Bratysławie (odbywający się 16 tego września 2016 roku).
Wynik referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej wprawił w konsternację tych z nas, którzy głosowali za pozostaniem w Unii. Wierzymy, że UE zapewnia krajom europejskim najlepszą platformę do rozwiązywania wspólnych problemów, daje wachlarz różnorodnych możliwości swoim członkom i pomaga chronić ich podstawowe prawa.
Rozumiemy smutek, który wypełnił serca wielu w Europie po wynikach referendum w Wielkiej Brytanii. Rozumiemy, gdyż tkwi on tym głębiej w naszych sercach. W następstwie referendum, w całej Wielkiej Brytanii powstały grupy prounijne. W prywatnych domach, pubach i centrach życia społecznego, w celu akcji politycznej, spotykają się ludzie wierni idei członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.
Coraz częściej grupy lokalne łącza się z innymi grupami w skali ogólnokrajowej, a dziesiątki tysięcy z nas brało udział w wiecach w wielu regionach całego kraju. Zadajemy pytanie: czy wynik referendum to ostatnie słowo, kiedy kłamliwy populizm kampanii Leave podważył prawość całego procesu. To w końcu niewielka większość oddala głos w sprawie idei nie do końca sprecyzowanej, do tego stopnia, ze wyraźne, w ciągu kampanii, obietnice zniknęły bez śladu po wynikach referendum.
Odwołujemy się do solidarności obywateli Europy i Waszej, ich wybranych przywódców, i prosimy o pomoc w odwróceniu tego historycznego błędu, który narazi na straty Wielka Brytanię i Unię Europejską. Zwracamy się z prośbą, aby podczas spotkań szefów państw i rządów w Bratysławie oraz podczas rozmów im towarzyszących, a także w przyszłości rozmów z rządem Wielkiej Brytanii, pamiętać, że 48 prcent społeczeństwa Wielkiej Brytanii głosowało za pozostaniem w Unii Europejskiej. Kampania prounijna ciągle trwa.
Jeszcze się nie poddaliśmy. Europo nie zapominaj o nas!"
Britain for Europe (www.britainforeurope.eu)
CommonGround
March for Europe
Scientists for Europe
Creatives4Europe
48%/48andBeyond
Vote for Europe
Vote Remain
UKtoStay.EU
Aberdeen for Europe
Brexpats in Spain
Bristol for Europe
Camden for Europe
East London for Europe
Enfield for Europe
Greenwich for Europe
Islington In Europe
Kingston for Europe
Lambeth for Europe
Lewisham East for Europe
Remain in France Together
Seahaven Staying In
Wessex for Europe
Westminster North for Europe"

"Open letter to EU27 leaders meeting in Bratislava
The UK’s vote to leave the EU has dismayed those of us who campaigned for Remain. We believe the EU provides the best structure for European countries to address common problems, that it creates opportunity for its people and helps safeguard their fundamental rights.
We understand the sadness that many in Europe feel following our referendum because we feel it more deeply. In the aftermath of the referendum, pro-EU groups have been formed across the UK. In private houses, pubs and community halls everywhere, people who remain committed to continuing UK membership have been gathering to organise political action.
Local groups are increasingly coming together nation-wide, and tens of thousands of us have attended rallies across the country. We ask whether the referendum result can be the final word because the mendacious populism of the Leave campaign undermined the legitimacy of the process. In the end, there was a slim majority vote for a proposal that was never clearly defined; to the extent that clear commitments were made, these have vanished without trace.
So we are reaching out in solidarity to the people of Europe and to you, their elected leaders, and we ask you to help us avert an historic mistake which would damage both the UK and the EU. As you meet in Bratislava on 16 September and in your subsequent dealings with our government, please remember that 48% voted to remain part of the European Union and we are still campaigning for that to happen.
We have not given up on the EU; do not give up on us!"
Signatories:
Britain for Europe (www.britainforeurope.eu)
CommonGround
March for Europe
Scientists for Europe
Creatives4Europe
48%/48andBeyond
Vote for Europe
Vote Remain
UKtoStay.EU
Aberdeen for Europe
Brexpats in Spain
Bristol for Europe
Camden for Europe
East London for Europe
Enfield for Europe
Greenwich for Europe
Islington In Europe
Kingston for Europe
Lambeth for Europe
Lewisham East for Europe
Remain in France Together
Seahaven Staying In
Wessex for Europe
Westminster North for Europe

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jak ktorejs damie za malo na lumpy z wylansowana metka, moze dorobic po godzinach pracy. Ze stawki 6,75 GBP za godz. pracy majetnym sie nie bedzie, bo cudow nie ma!

a
abcd

Dzięki nam wasz funt będzie niedługo mniej wart niż dolar!

Dodaj ogłoszenie