Euro 2016. Dania z kompletem zwycięstw [ZDJĘCIA]

Dania wygrała swój ostatni mecz fazy grupowej w Ergo Arenie z Węgrami 30:22 (18:10) i z kompletem punktów awansowała do kolejnej fazy turnieju. Euro 2016 piłkarzy ręcznych już się zakończyło dla Ergo Areny.

Wicemistrzowie Europy rozkręcają się z meczu na mecz. W ostatnim spotkaniu w Ergo Arenie, które oglądało ponad osiem tysuęcy widzów, zaprezentowali szybką i efektywną piłkę ręczną. Do twardej gry w obronie dołożyli skuteczne kontry i dobry atak pozycyjny. Węgrzy byli bezradni wobec takiej gry rywali.

Jedyny remis w tym spotkaniu był w 3 minucie (1:1) kiedy na trafienie Mikkela Hansena odpowiedział skutecznie wykonanym rzutem karnym Peter Hornyak. Później dominacja Duńczyków była aż nadto widoczna. Wreszcie bardzo dobre spotkanie rozegrał Mikkel Hansen, który zdobył aż dziewięć bramek i został wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu. Duńczycy w 8 minucie prowadzili już 6:1, a na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy aż 17:8.

W drugiej części spotkania wicemistrzowie zagrali już spokojniej, ale w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 41 minucie Węgrom udało się zbliżyć na pięć bramek (16:21), ale to było wszystko. Na pięć minut przed końcem spotkania było 29:19 dla Duńczyków i losy meczu były rozstrzygnięte.

Dania awansowała do kolejnej fazy Euro 2016 z kompletem czterech punktów, Rosja z dwoma, a Węgrzy przystąpią do dalszej rywalizacji bez zdobyczy punktowej.

Dania - Węgry 30:22 (18:10)

Dania: Landin, Moller - Christiansen 5, Mensah 3, Mortensen 3, Eggert 1, Lauge, Noddesbo 3, Svan Hansen 2, Mollgaard, Toft Hansen 3, Hansen 9, Damgaard 1, Balling

Węgry: Mikler, Bartucz - Schuch 1, Pasztor 1, Ibancsik 1, Gazdag 1, Hornyak 5, K. Nagy 2, L. Nagy 1, Jamali 1, Faluvegi 3, Zubai, Banhidi 2, Borsos, Ancsin 2, Bodo 2