Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Energa ostrzega przed oszustami. Nieprawdziwe informacje o nadpłatach

Kazimierz Netka
sxc.hu
Fałszywi doradcy grasują w internecie - ostrzega Grupa Energa. - Rozsyłają pocztą mailową informacje o nadpłacie za energię elektryczną. Nadawca podszywa się pod pracownika spółki Energa i prawdopodobnie próbuje wyłudzić dane osobowe lub rozesłać wirusy komputerowe.

- Nadawca maila, zatytułowanego "Nadpłata za Miesiąc Październik" nie jest i nigdy nie był pracownikiem Energi, a podane przez niego stanowisko doradcy finansowego nie istnieje - informuje Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Grupy Energa. - Załączona przez niego faktura oraz inne informacje nie pochodzą od Grupy Energa.

Listy z podaną wyżej treścią przychodzą na prywatne bądź służbowe skrzynki mailowe. Kto więc otrzymał wiadomości z informacją o tym, iż na ich saldzie jego rachunku za prąd figuruje nadpłata w określonej wysokości, niech będzie ostrożny. Nieprawdziwe są dane kontaktowe do "jakiegoś" doradcy finansowego Energi, który prosi o kontakt telefoniczny i obiecuje dokonanie przelewu lub przesłanie pieniędzy. Adresy mailowe, z których zostały wysłane te wiadomości, pochodzą z różnych ogólnodostępnych serwerów pocztowych, jednak stwarzają pozory maili nadawanych przez spółkę, ponieważ w nazwie pojawia się słowo "Energa", dopiero po wnikliwej obserwacji adres budzi podejrzenia. Władze spółki zawiadomiły już prokuraturę.

- Energa nigdy nie prowadziła tego typu akcji mailingowych do klientów w celu informowania o ich stanie salda - informuje Beata Ostrowska. - Stan swojego konta można sprawdzać na platformie elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Zalecamy ostrożność przy przekazywaniu jakichkolwiek danych personalnych przez telefon bądź e-mail. Prosimy o uważną weryfikację każdej korespondencji, a w przypadku wątpliwości - o kontakt z naszymi konsultantami w telefonicznym Biurze Obsługi Klient pod numerem 801 555 500.

- W przypadku otrzymania podejrzanego maila najlepiej nie otwierać załącznika, usunąć e-mail, używać programu antywirusowego - radzi Beata Ostrowska.

Warto mieć na uwadze fakt, że to nie pierwszy przypadek udawania przez przestępców, że są pracownikami znanej firmy. Bądźmy więc ostrożni, gdy w naszych domach pojawią się np. osoby, oferujące "tańszą" energię elektryczną. Grupa Energa o akcjach promocyjnych informuje na stronie internetowej www.energa.pl oraz w Biurach Obsługi Klienta.

Możesz wiedzieć więcej! Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki