Emocje jak na derby przystało. Wybrzeże Gdańsk lepsze od Spójni Gdynia

Krzysztof Michalski
Po emocjonującym finiszu Wybrzeże Gdańsk ograło Spójnię Gdynia 26:25 w meczu rozegranym w ramach 7 kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn. To piąty z rzędu triumf gdańszczan w derbach Trójmiasta.

Gospodarze z Gdyni mieli na swoim koncie serię trzech zwycięstw z rzędu, podczas gdy gdańszczanie wygrali cztery ostatnie mecze. Różnica w tabeli wynosiła zaledwie dwa punkty na korzyść Wybrzeża. Gra była wyrównana i przez większość I połowy nikt nie potrafił wyrobić sobie wyraźnej przewagi. Pod koniec tej części gry zarysowała się lekka przewaga Wybrzeża, które na przerwę zeszło z prowadzeniem 14:11.

Końcówka należała jednak do Spójni, która w ostatnich 10 minutach zanotowała serię 6:2 i zniwelowała straty do jednej bramki. Na jej strzelenie zabrakło już jednak czasu. Wybrzeże zrównało się punktami z liderującym w tabeli Travelandem Olsztyn. Spójnia jest na 7 miejscu, ale na dwa „oczka” odskoczyły jej Meble Wójcik Elbląg, które wygrały 30:22 z Sokołem Browar Kościerzyna.

W meczach innych pomorskich drużyn Pomezania Malbork uległa MKS Poznań 24:33, a SMS Gdańsk ograł MKS Grudziądz 33:26.