Elbląska obywatelska

  Elbląska obywatelska

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Fundacja "Wspólnota Gdańska" nie jest przesądna i trzynastka jej nie straszna. Dlatego 13 września dokładnie o g. 13.13 uroczyście zainauguruje działalność swojego nowego projektu, Obywatelskiego Centrum Sztuki i Edukacji "Elbląska 66".
  "Wspólnota Gdańska" próbuje już od kilku lat obudzić w nas lokalny patriotyzm, miłość do twórców z Trójmiasta rodem (taki był cel wakacyjnego festiwalu "Tutart") i zintegrować środowisko artystyczne i kulturalne Gdańska i Pomorza. Dlatego właśnie powstała placówka "Elbląska 66". Ma to być przyczółek artystów miejskich reprezentujących różne dziedziny sztuki, którzy oprócz realizowania własnych ideałów i ambicji twórczych odczuwają potrzebę pracy dla dobra wspólnego, budowania obywatelskiej przestrzeni artystycznej.


  Na Elbląskiej znajdą się m.in. pracownia ceramiki, sztuki odlewczej, rzeźbiarska, w planach jest także uruchomienie pracowni malarskiej, tanecznej i teatralnej. Artyści związani z tym miejscem będą pokazywali swoje prace w różnych miejscach Gdańska w ramach licznych imprez i projektów Fundacji. Pierwsze akcje planowane są na rok 2009 - wtedy w szkołach mają ruszyć warsztaty organizowane przez "Wspólnotę...".

  To wszystko plany. Więcej opowie o nich szef Fundacji, Andrzej Stelmasiewicz, podczas spotkania inauguracyjnego na Elbląskiej 66. Przedstawieni zostaną także artyści współpracujący z "Wspólnotą Gdańską". Spotkanie urozmaici koncert na skrzypce i akordeon w wykonaniu Małgorzaty Siewert i Radosława Kruszyna oraz pokaz sztuki odlewania żeliwa.
  Gdańsk, sobota, g. 13.13, ul. Elbląska 66.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo