Ekstraliga rugby: Porażka Ogniwa Sopot w Łodzi

Tomasz Bolt/Polskapresse
Od porażki nowy sezon ligowy rozpoczęli rugbiści Ogniwa Sopot. Nasz zespół poległ w Łodzi w starciu z miejscową ekipą Budowlanych 21:38.

Przewaga gospodarzy zarysowała się już w pierwszych minutach tego pojedynku. Łodzianie kontrolowali przebieg meczu i po pierwszej połowie prowadzili 33:14. Choć sopocianie robili, co mogli, by nawiązać z rywalem walkę, ostatecznie nie zdołali odwrócić losów tego pojedynku, przegrywając 21:38.

W szeregach sopockiego teamu najlepiej spisał się Marek Przychocki, autor 10 punktów. Gospodarzy natomiast do zwycięstwa poprowadził duet Tomasz Kozakiewicz - Michał Mirosz. Rugbiści ci zdobyli w sumie 23 punkty.

Przypomnijmy, że w sobotę zwycięstwa zanotowały dwie inne drużyny z Trójmiasta. Arka pokonała przed własną publicznością Orkana Sochaczew 29:20, a Lechia gładko uporała się z Juvenią Kraków (61:12).

Master Pharm Budowlani Łódź - Ogniwo Sopot 38:21 (33:14)

Master Pharm Budowlani Łódź: Tomasz Kozakiewicz 13, Michał Mirosz 10, Toma Mchedlidze 5, Patryk Reksulak 5, Marek Grabowski 5.

Ogniwo Sopot: Marek Przychocki 10, Łukasz Szablewski 6, Maciej Wojtkuński 5.