Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

EHC: Polacy pokazali klasę i wygrali z Włochami [ZDJĘCIA]

Adam Mauks
Tomasz Bołt/Polskapresse
Mecz z Włochami był dla kibiców w Gdańsku i sześciu zawodników reprezentacji Polski meczem powrotów. Dla tych pierwszych była to ponowna okazja do obejrzenia hokeja na profesjonalnym poziomie, dla wychowanków Stoczniowca (Przemysława Odrobnego, Tomasza Witkowskiego, Adama Borzęckiego, Adama Bagińskiego, Mikołaja Łopuskiego i Arona Chmielewskiego) powrotem na stare śmieci.

Mecz lepiej zaczęli Włosi, którzy grają o dwa poziomy wyżej niż Polacy, ale to biało-czerwoni pierwsi strzelili bramkę i zasłużenie wygrali pierwszą tercję. Nasi potrafili przeciwstawić się w defensywie, wyprowadzającym szybkie ataki Włochom, wśród których gra 9 hokeistów urodzonych w USA i Kanadzie. Polacy, mimo straty bramki w drugiej tercji, cały czas grali odważnie, chociaż mało skutecznie. Na lodowisku nie było widać, która z drużyn jest wyżej notowana, co pozwalało z optymizmem myśleć o kolejnych meczach. W piątek nasi hokeiści grają z Węgrami (początek o godz.20.45) a w sobotę (także o 20.45) zmierzą się z faworytem turnieju EIHC - Białorusią.

Pod koniec drugiej tercji nasi nie grali już w tak szybkim tempie, jak na początku meczu. - Wyszliśmy na lód pełni optymizmu, tak by wygrać z Włochami i pokazać się polskim kibicom - mówił po drugiej tercji pochodzący z Gdańska Aron Chmielewski, który dziś gra w barwach Cracovii.

Ambitna postawa naszych hokeistów kosztowała sporo sił. Dynamika i precyzja nie była mocną stroną żadnej z ekip w trzeciej tercji. W ostatnich minutach polscy hokeiści podkręcili tempo i 33-letniemu napastnikowi Adamowi Bagińskiemu udało się wbić krążek do bramki Włochów. Na 10 sekund przed końcem meczu polski bramkarz Przemysław Odrobny obronił strzał w sytuacji sam na sam. W pierwszym wczorajszym meczu Węgry przegrały z Białorusią 1:2 (0:0, 0:0, 1:2).

Polska - Włochy 2:1 (1:0,0:1, 1:0)

Bramki: Grzegorz Pasiut (11), Adam Bagiński (59) - Roland Hofer (28)