MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin próbny ósmoklasisty 2020. Testy dla uczniów przez internet. Tak wygląda egzamin! Arkusz CKE: polski, matematyka, angielski 1.04.2020

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Egzamin próbny ósmoklasisty 2020. Testy dla uczniów w trybie zdalnym
Egzamin próbny ósmoklasisty 2020. Testy dla uczniów w trybie zdalnym pixabay
Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 z CKE rozpoczął się w poniedziałek 30.03.2020 roku i zakończył się 1 kwietnia 2020 roku. Po raz pierwszy w historii odbywał się... w trybie zdalnym. Jak przebiegał egzamin z polskiego i matematyki? Jak wyglądał test z angielskiego? W jaki sposób arkusze CKE trafiały do uczniów? Jak zostaną ocenione? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości odnośnie próbnych egzaminów. Zobaczcie też ARKUSZE ze wszystkich przedmiotów!

Egzamin próbny ósmoklasisty 2020 - ARKUSZ:

Arkusze z polskiego i matematyki opublikowane zostały na stronie CKE i OKE. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek rano nie działała, testów trzeba szukać na stronie lokalnej komisji. We wtorek problemów z dostępem do arkusza nie było. W środę, 1.04.2020 uczniowie mierzyli się z egzaminem z języka angielskiego. Poniżej linki do stron poszczególnych OKE, gdzie znajdą się arkusze i karty odpowiedzi.

Egzamin z języka obcego rozpoczął się o godz. 9 w środę 1.04.2020.

Próbna matura 2020 - szczegóły >>>

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki - arkusz + odpowiedzi

Czytaj więcej i zobacz arkusz CKE >>>[/b]

Arkusz CKE z angielskiego:

Egzamin próbny ósmoklasisty 2020 - angielski. Test z wybrane...

Arkusz CKE z matematyki:

Próbny egzamin ósmoklasisty matematyka 2020. Jakie zadania p...

PROPONOWANE ODPOWIEDZI (znajdziecie je w opisie stron arkusza):

Za uczniami pierwszy dzień próbnego egzaminu gimnazjalnego z CKE. Tym razem był wyjątkowy, bo uczniowie pisali go z domów.Arkusz i sugerowane odpowiedzi na kolejnych slajdach!

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 - język polski, matematyka....

Próbny egzamin ósmoklasisty z polskiego- arkusz + odpowiedzi

Egzamin próbny ósmoklasisty 2020. Testy dla uczniów w trybie zdalnym

Egzamin próbny ósmoklasisty 2020. Testy dla uczniów przez in...

PROPONOWANE ODPOWIEDZI (znajdziecie je w opisie stron arkusza):

Za uczniami pierwszy dzień próbnego egzaminu gimnazjalnego z CKE. Tym razem był wyjątkowy, bo uczniowie pisali go z domów.Arkusz i sugerowane odpowiedzi na kolejnych slajdach!

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 - język polski, matematyka....

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020. Arkusze CKE - gdzie dostępne? Terminy, zasady, adresy

 • 30 marca 2020 r., ok. 9:00 – język polski

Pobierz ze strony OKE >>>
Karta odpowiedzi - pobierz >>>

 • 31 marca 2020 r., ok. 9:00 – matematyka
 • 1 kwietnia 2020 r., ok. 9:00 – języki obce nowożytne

ARKUSZE CKE - wejdź na stronę www.cke.gov.pl albo na stronę jednej z OKE:

OKE Gdańsk
OKE Jaworzno
OKE Kraków
OKE Łomża
OKE Łódź
OKE Poznań
OKE Warszawa
OKE Wrocław

Odpowiedzi, rozwiązania na stronie CKE zostaną opublikowane 8 kwietnia 2020 roku.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostały zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Egzamin próbny ósmoklasistów 2020 z polskiego. Nie obyło się bez problemów!

Jak to zwykle bywa w przypadku prekursorskich rozwiązań o godz. 9 nie obyło się bez problemów technicznych. Strony Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych miały kłopot z udźwignięciem ruchu ze strony tysięcy zainteresowanych sprawdzianem uczniów. Sprawę tę ostro skomentowała na Twitterze Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska:

- CKE ogłosiła, że robi dziś, jutro i w środę próbne egzaminy dla ósmoklasistów. Publikacja codziennie o 9:00. Serwer nie dał rady. Strona nie działa. A ósmoklasiści i maturzyści nadal zakładnikami wyborów prezydenckich - napisała.

Podobne komentarze rodziców, uczniów i nauczycieli można było znaleźć w mediach społecznościowych. Z należytym spokojem podeszła do tego za to dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 67 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku:

- Wszyscy uczniowie, poza jednym, posiadającym nauczanie indywidualne, przystąpili do dzisiejszych egzaminów ósmoklasisty - mówi Mirosława Kowal. - Traktujemy to jako lekcje powtórzeniowe, dla chętnych. Nasi nauczyciele sprawdzą arkusze, ale nie będą wystawiać za nie ocen. Trudno przewidzieć co będzie dalej, ale wszyscy zaczynamy mieć wątpliwości czy w obliczu rozwijającej się pandemii w ogóle dojdzie do egzaminów właściwych.

- W tym roku próbnego egzaminu nie organizują szkoły, a uczennice i uczniowie sami logują się do systemu - mówi Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Edukacji i Usług Społecznych. - Efekt można było zobaczyć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zgodnie z apelem warto być dla niej wyrozumiałym, bo może pod koniec kwietnia, jeżeli egzamin nie zostanie odwołany można będzie liczyć na odwzajemnienie. Mówiąc na poważnie, ten egzamin jest kompletnie niepotrzebny w tych warunkach. W sieciach społecznościowych widać, jak poradzili sobie rękoma i głowami starszego rodzeństwa, bądź rodziców uczniowie. Maksymalnie powinniśmy skupić się wszyscy na wsparciu, rozwijaniu pasji, uczeniu narzędzi samorozwoju w tym trudnym okresie. To wszystko zaprocentuje w całym życiu młodego człowieka.

- Panie Ministrze Piontkowski odwagi, oszczędźmy wszystkim stresu i nie narażajmy na ośmieszenie centralnych jednostek państwa, które wchodzą dopiero w system zdalny - zaapelował do szefa MEN.

Próbny egzamin ósmoklasisty - polski - arkusz

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 CKE - j. polski.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 CKE - j. polski. CKE oraz O...

Instrukcja CKE

 1. Znajdź właściwy arkusz egzaminacyjny, a w języku obcym – również nagranie.
 2. Zapisz materiały na dysku komputera.
 3. Rozwiązuj zadania na ekranie komputera albo wydrukuj arkusz.
 4. Pracuj tak długo, jak wskazano na pierwszej stronie arkusza.
 5. Pracuj samodzielnie. Nie ściągaj. Egzamin próbny to szansa na sprawdzenie Twoich
 6. możliwości.
 7. Zapisz rozwiązania w sposób ustalony przez nauczyciela.
 8. Wyślij rozwiązania nauczycielowi w uzgodniony sposób.
 9. Czekaj na wynik i informację zwrotną.
 10. Jeżeli pracujesz samodzielnie – poczekaj na rozwiązania. Opublikujemy je 8 kwietnia.
 11. Przed egzaminem powtórz zwłaszcza te zagadnienia, które sprawiły Ci trudność.

Egzamin próbny ósmoklasisty 2020 online. CKE organizuje zdalne testy. Skąd ARKUSZE?

Centralna Komisja Egzaminacyjna wespół z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę wśród swoich uczniów w dniach od 30 marca do 1 kwietnia.

Egzamin Ósmoklasisty 2020 online? "To niewykonalne"

Przeprowadzenie zdalnie właściwego egzaminu dla 350 tysięcy zdających o jednej godzinie jest na tym etapie niewykonalne - tłumaczy Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Nie ma możliwości zapewniania równego dostępu - a przy egzaminie byłoby to szczególnie istotne.

Dodaje również, że do przeprowadzenia egzaminu właściwego online musiałaby być infrastruktura i system informatyczny umożliwiający przeprowadzania takiego egzaminu.

Ministerstwo Edukacji zachęca jednak do tego, by placówki, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Uczniowie są zobowiązani do rozwiązania zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, na przykład w pliku w edytorze tekstów lub na wydruku. Uczniowie nie dysponujący drukarką mogą rozwiązywać zadania na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY z GWO - POWTÓRKA - sprawdź się!:

Egzamin ósmoklasisty 2019. [17.11] Język polski - test próbn...

Egzamin ósmoklasisty 2019. [3.11] Matematyka - test próbny ó...

Egzamin ósmoklasisty - 20.12.2018 - JĘZYK ANGIELSKI - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Egzamin ósmoklasisty 2019 JĘZYK ANGIELSKI [ODPOWIEDZI I ARKU...

Jak ma wyglądać próbny egzamin ósmoklasistów?

Dyrektorzy szkół powinni zadbać o to, by w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką wolą. W przypadku, gdy dany uczeń nie ma dostępu do Internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.

Wśród materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu znajdą się zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Razem z nagraniami w formacie mp3 do zadań z rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej

CKE

oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Egzaminy próbne wystartują w następujących terminach, ok. godz. 9.00:

 • 30 marca (poniedziałek) – język polski;
 • 31 marca (wtorek) – matematyka;
 • 1 kwietnia (środa) – języki obce nowożytne.

Egzamin próbny - zasady oceniania wg CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała także zasady oceniania zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych. Dyrektorzy udostępnią te dokumenty nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac. Zasady oceniania ukażą się 8 kwietnia na stronie internetowej CKE.

Ministerstwo zaleca, by uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli, którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020. CKE nie zaleca wystawiania ocen

Próbny egzamin ósmoklasisty ma być przeprowadzony wyłącznie w celu informacyjnym i diagnostycznym. Dla uczniów ma stanowić kolejną szansę pracy z arkuszem egzaminacyjnym. Jego wynik da im również informację zwrotną odnośnie tego, które treści już opanowali, oraz tych wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia. Zdaniem CKE nieuzasadnione byłoby wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

Egzamin Ósmoklasisty - ARKUSZE + ODPOWIEDZI z poprzedniego roku:

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 - język polski 15.04 - ARKUSZ I ODPOWIEDZI

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI I ARKUSZE ...

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA...

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019. Język angielski ODPOWIEDZI, ARKUS...

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019. Język niemiecki ODPOWIEDZI, ARKUS...

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki