Egzamin ósmoklasisty 2020. Gdzie znaleźć testy sprawdzające wiedzę przed egzaminem 8-klasisty 2020: j. polski, matematyka, j.obcy?

mk
Próbny egzamin ósmoklasisty zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów na kilka miesięcy przed właściwym testem 123rf
Egzamin ósmoklasisty zaczyna się we wtorek 16.06.2020 r. i potrwa 3 dni - do 18.06.2020 r. Sprawdźcie, gdzie można znaleźć arkusze egzaminacyjne i testy z j. polskiego, matematyki oraz języka obcego, aby poćwiczyć przed egzaminem.

Oprócz próbnych testów przygotowanych przez prywatne wydawnictwa oświatowe, jak Operon, Nowa Era czy Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO), dostępne są też arkusze CKE z państwowego egzaminu ósmoklasisty 2019.

Czytaj także

Egzamin ósmoklasisty. Arkusze CKE i odpowiedzi

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) ogłosiła, że w tym roku nie przeprowadzi próbnego egzaminu ósmoklasisty. Dotychczas udostępnione materiały uważa za wystarczające. Szkoły musiały przeegzaminować uczniów na własną rękę.

Czytaj także

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI I ARKUSZE ...

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA...

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019. Język angielski ODPOWIEDZI, ARKUS...

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019. Język niemiecki ODPOWIEDZI, ARKUS...

Czytaj także

Arkusze (testy) egzaminu ósmoklasisty 2019 znajdziecie też na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ...

Próbny egzamin ósmoklasisty

Próbny egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy. O zorganizowaniu próbnych egzaminów decydują dyrekcje poszczególnych szkół. Do nich też należy decyzja, które wydawnictwo wybiorą jako autora próbnych testów egzaminu ósmoklasisty.

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem jest odwzorowaniem egzaminu państwowego – ma identyczny przebieg. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej są w wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywa się w tym samym czasie w całej Polsce w dniach 3-5.12.2019.

Czytaj także

Próbny egzamin ósmoklasisty z GWO

Również Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe zaprosiło szkoły podstawowe do współpracy przy organizowaniu próbnego egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020.

Próbny egzamin ósmoklasisty zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów na kilka miesięcy przed właściwym testem. Pozwala uczniom oswoić się z formułą egzaminu. W ramach programu nauczyciel otrzymuje arkusz egzaminacyjny oraz kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia - czytamy na stronie GWO.

Próbny egzamin ósmoklasisty został przygotowany przez GWO na podstawie informacji opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Czytaj także

Jeśli dyrekcja zdecyduje się na współpracę z GWO, musi zgłosić swoją placówkę do programu "Lepsza Szkoła". Nauczyciele języka polskiego, języka angielskiego i matematyki rejestrują się wówczas w programie i otrzymują dostęp do testów. Nauczyciele sami pobierają materiały do przeprowadzenia sprawdzianu próbnego: arkusz z języka polskiego, arkusz z matematyki, arkusz z języka angielskiego z płytą z nagraniami oraz transkrypcją. Do każdej przesyłki dołączane są klucze odpowiedzi.

Po wprowadzeniu wyników uczniów (do 8 lutego 2020) nauczyciel będzie mógł pobrać raporty podsumowujące.

Termin przeprowadzenia egzaminu próbnego z GWO ustala dyrekcja danej szkoły.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY z GWO - POWTÓRKA:

Egzamin ósmoklasisty 2019. [17.11] Język polski - test próbn...

Egzamin ósmoklasisty 2019. [3.11] Matematyka - test próbny ó...

Egzamin ósmoklasisty 2019 JĘZYK ANGIELSKI [ODPOWIEDZI I ARKU...

Diagnoza przed egzaminem ósmoklasisty z Nową Erą

Kolejnym wydawnictwem, które oferuje szkołom współpracę w organizowaniu sprawdzianu przed egzaminem ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020, jest Nowa Era. Wydawnictwo przeprowadza "diagnozę przed egzaminem ósmoklasisty".

Dyrektor szkoły zgłasza udział placówki za pośrednictwem portalu wydawnictwa Nowa Era. Testy może pobrać od 15 listopada 2019 r. Tu również dyrekcja szkoły decyduje, kiedy przeprowadza próbny egzamin. Po wprowadzeniu wyników diagnozy (ostateczny termin do 13.12), szkoła będzie mogła poprać raport z wynikami.

Kiedy właściwy egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty dla uczniów, którzy kończą szkołę podstawową, odbędzie się w dniach 15 - 17 kwietnia 2020 roku. Dla tych, którzy z przyczyn zdrowotnych czy wypadków losowych nie będą mogli wtedy napisać egzaminu, przygotowano termin dodatkowy – od 1 do 3 czerwca 2020.

Czytaj także

Egzamin ósmoklasisty 2020 - harmonogram

  • język polski –16 czerwca 2020r. (wtorek) – godz. 9:00
  • matematyka –17 czerwca 2020r. (środa) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny –18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz.9:00

Czytaj także

Regionalizacja obostrzeń. Nowy plan rządu.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Pisałem w kwietniu. Było łatwo. 87% angielski, 83% Polski i niestety 43% matma.

Dodaj ogłoszenie