Dziennikarski Hestia Cup

    Dziennikarski Hestia Cup

    Adam Suska

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    Już po raz czwarty w Sopocie odbyły się Windsurfingowe Mistrzostwa Mediów - Hestia Cup. Mimo niepewnej pogody, dziennikarze, którzy do Sopotu zjechali z całej Polski, postanowili wyjść na wodę.
    To była bardzo dobra decyzja, bo zaraz po zniesieniu sprzętu na brzeg, przestało padać, a zza chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słońce. Zabrakło tylko wiatru, choć wysoka fala sugerowała zupełnie co innego.

    Rywalizowano więc w surfingu na desce za motorówką, w którym bezkonkurencyjny okazał się nasz kolega z redakcji Polska Dziennik Bałtycki, Adam Suska. Drugie miejsce przypadło Joannie Blewąskiej-Kołodziejskiej z łódzkiego oddziału Gazety Wyborczej, a trzecie Joannie Janik (Życie Warszawy i Rzeczpospolita), której oprócz zaszczytnego trzeciego miejsca, przyznano nagrodę specjalną - tytuł Najdzielniejszej Żeglarki zawodów.

    W regatach katamaranów najlepsi okazali się, Blanka Brzozowska (Życie Warszawy) i Piotr Oleksiak (SKŻ Hestia Sopot) przed Karoliną Guzińską (Puls Biznesu) i Aleksandrą Waśko (SKŻ Hestia Sopot).

    Sopockie regaty mediów z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Przyczyniają się do integracji środowiska dziennikarskiego oraz promują Sopot, głównego sponsora Grupę Ergo Hestia i Sopocki Klub Żeglarski.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Wisła Kraków Live 9 17 5 2 2 18-9
    2 Lechia Gdańsk Live 8 17 5 2 1 13-8
    3 Jagiellonia Białystok Live 8 16 5 1 2 13-7
    4 Piast Gliwice Live 8 16 5 1 2 13-9
    5 Zagłębie Lubin Live 8 15 5 0 3 13-9
    6 Legia Warszawa Live 8 14 4 2 2 10-10
    7 Lech Poznań Live 9 13 4 1 4 13-11
    8 Korona Kielce Live 8 12 3 3 2 10-10
    9 Miedź Legnica Live 8 11 3 2 3 11-12
    10 Arka Gdynia Live 9 10 2 4 3 8-9
    11 Górnik Zabrze Live 8 8 1 5 2 8-11
    12 Wisła Płock Live 8 7 1 4 3 12-13
    13 Pogoń Szczecin Live 9 7 1 4 4 7-13
    14 Zagłębie Sosnowiec Live 8 6 1 3 4 12-16
    15 Śląsk Wrocław Live 8 6 1 3 4 8-13
    16 Cracovia Live 8 3 0 3 5 4-13

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75 81:31 2341:1985
    2. PGE Skra Bełchatów 30 72 81:29 2497:2251
    3. Trefl Gdańsk 30 65 74:35 2039:1853
    4. Asseco Resovia 30 57 64:42 2262:2157
    5. Indykpol AZS Olsztyn 30 57 69:49 2374:2205
    6. Jastrzębski Węgiel 30 57 67:47 4600:2032
    7. ONICO Warszawa 30 56 70:48 2693:2579
    8. Cuprum Lubin 30 45 56:59 2383:2381
    9. Cerrad Czarni Radom 30 43 58:58 2272:2221
    10. Warta Zawiercie 30 39 54:66 2463:2514
    11. GKS Katowice 30 36 49:65 2042:4595
    12. Stocznia Szczecin 30 34 52:71 2477:2596
    13. MKS Będzin 30 29 42:71 2213:2433
    14. Łuczniczka Bydgoszcz 30 21 33:77 1952:2202
    15. BBTS Bielsko-Biała 30 19 37:80 2401:2640
    16. Dafi Społem Kielce 30 15 24:83 2107:2472