Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Przyślij zdjęcie swojego pupila! Galeria kotów - część 1

redZaktualizowano 
Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Zdjęcia Waszych pupili!
Co roku, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Poniżej zobaczcie wielką galerię kocich piękności, podzieloną na części!

Dzień kota 2019. Święto wszystkich mruczków

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Międzynarodowy Dzień Kota po raz pierwszy został ustalony we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku z inicjatywy miesięcznika "Kot" i Stowarzyszenia "Cat Club Łódź".

Światowy Dzień Kota. Zdjęcia Waszych pupili! >>

Koty zostały udomowione blisko 10 tysięcy lat temu i obecnie są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. Wyhodowano wiele ras różniących się ubarwieniem, wielkością i długością włosów. Współczesne wzorce niektórych starszych ras kota domowego znacznie odbiegają od ich wcześniejszych cech, jak w przypadku kotów perskich czy syjamskich.

Wielka galeria kotów z okazji Dnia Kota

Stwórzmy razem galerię naszych kocich piękności. Przyślijcie do nas zdjęcia swoich kotów!

Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. P...

Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. P...

Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. P...

Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. P...

Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. P...

Światowy Dzień Kota

Niestety nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka. Szacuje się, że w Polsce żyje około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt poświęcają im akcje charytatywne, jednak życie pokazuje, że pomoc ta jest dalece niewystarczająca. Warto więc pamiętać o dokarmianiu tych żyjących na kocią łapę stworzeń, zimą w szczególności.

Dzień kota 2019 - czekamy na zdjęcia Waszych kotów pod postem na FB:Dzień kota 2018. Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Kota 2018. ...

Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 9-10.02.2019 w Hali Widowis...

Zobacz wideo! Wystawa kotów rasowych w Gdańsku - 2017 rok:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AJB

Kota z rzędem temu kto wpadł na pomysła żeby w niemieckiej, polskojęzycznej gazecie dla tubylców wizerunek Prezesa ocieplać i robić mu reklamę wbrew interesom kałolicji obywatelskiej i wskazówkom Herr Marka Dekana! Brawo WY! ;)

Dodaj ogłoszenie