Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 03min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Dzień Dziecka 2020 w dobie epidemii koronawirusa. Jakie atrakcje dla najmłodszych w Trójmieście i na Pomorzu? Lista miejsc [1.06.2020]

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Spacer po plaży w Dzień Dziecka? Warto poświęcić najmłodszym czas! 123rf
Choć część obostrzeń, związanych z epidemią koronawirusa, wciąż obowiązuje, a kina i teatry pozostają zamknięte, nie oznacza wcale, że Dzień Dziecka trzeba spędzić na kanapie w domu. Można skorzystać z atrakcji na świeżym powietrzu albo wziąć udział w ciekawych wydarzeniach on-line. Oto lista pomysłów.

Wizyta w gdańskim ZOO

Po dłuższej przerwie, spowodowanej zagrożeniem epidemicznym, gdańskie ZOO ponownie otworzyło się dla gości. Ze względów bezpieczeństwa na terenie Ogrodu może jednak przebywać jednocześnie tylko 500 osób. Zakup biletów odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę bilety.zoo.pl.

- Niezmiennie do odwiedzin bezpłatnych zapraszamy seniorów i dzieci do lat 3. Ze względu na konieczność uniknięcia zgromadzeń wejścia na karty (np. mieszkańca, turysty, dużej rodziny) nie są na razie honorowane – informują przedstawiciele gdańskiego ZOO. - Ze względów bezpieczeństwa nieczynne są: kasy biletowe, Małe ZOO, pawilony, kolejka Retro, Park Linowy i wypożyczalnia wózeczków. Zapraszamy codziennie w godz. 9-18, zwiedzanie do godz. 19.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Zobacz najp...

Tydzień Dziecka w Hevelianum on-line

Z okazji Dnia Dziecka gdańskie Hevelianum zaprasza na 5-odcinkowy miniserial muzyczno-naukowy dla rodzin. Początek w poniedziałek, 1 czerwca. Na widzów czekać będą codziennie atrakcje on-line, przygotowane przez Hevelianum we współpracy z Cappellą Gedanensis i Operą Bałtycką. Czy można zrobić gitarę w domu, jak działają struny głosowe, czy dźwięki mogą mieć kolor? – to tylko niektóre z zagadek, które będą rozwiązywane. Wystarczy tylko uważnie śledzić profil Hevelianum na Facebooku.

Czytaj także

Mini koncert na Dzień Dziecka

Na mini koncert z okazji Dnia Dziecka zaprasza Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Wspólnie zagrają duzi i mali artyści. Premiera w poniedziałek, 1 czerwca.

Filharmonicy wykonają dzieło Josepha Haydna „Symfonia dziecięca”. Nagranie „Symfonii” zostało zrealizowane w Sali Koncertowej 25 maja br. Orkiestra zagrała pod dyrekcją Jagody Wyrwińskiej. Premiera internetowa odbędzie się w Dniu Dziecka na facebookowym profilu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Place zabaw

Decyzją rządu w minioną sobotę, 30.05.2020 otwarte zostały place zabaw. Z powrotu na swoje ulubione huśtawki czy piaskownice maluchy z pewnością bardzo się ucieszą.

Kolibki Adventure Park Gdynia

Z atrakcji na świeżym powietrzu można korzystać w Parku Kolibki codziennie, w godz. 9-19.

Park Ewolucji w miejscowości Sławutówko, w gminie Puck

Ścieżka dinozaurów, jaskiniowe miasteczko, muzeum egipskie, kino prehistoryczne i piramidy – to zaledwie część atrakcji, znajdujących się na terenie parku edukacyjno-rozrywkowego w Sławutówku. Obiekt zlokalizowany jest niedaleko trójmiejskiej aglomeracji, 6 km od Redy i Pucka.

- Jak spędzić Dzień Dziecka? Oczywiście wybrać się całą rodziną na niezapomnianą przygodę do Parku Ewolucji! Będziecie świetnie się bawić i przywieziecie ze sobą do domu mnóstwo fantastycznych wspomnień! Zapraszamy w poniedziałek w godz. 9-17 – zachęcają przedstawiciele parku.

Spacer w parku lub lesie? A może wycieczka rowerowa!

Tegoroczny Dzień Dziecka warto spędzić na świeżym powietrzu. Można wybrać się na spacer do parku czy lasu – nie trzeba nawet zabierać ze sobą maseczek. Sporą frajdą może być też wycieczka rowerowa.

Atrakcje wodne na Motławie

Rejsy kajakiem, rowerkiem wodnym czy jachtem – to atrakcje, z których można skorzystać na wodach Motławy. Najmłodsi miłośnicy żeglugi będą zachwyceni!

Pamiętacie takie dzieciństwo? Archiwalne zdjęcia dzieci wzbu...

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie