Dwa brązowe medale [GALERIA ZDJĘĆ]

Marcin Łukowicz i Szymon Kropidłowski z Manty Kościerzyna zanotowali dobry występ podczas zawodów Pucharu Polski.

Ponad 200 zawodników z całej Polski wzięło udział w I Klubowym Pucharze Polski, który był rozgrywany na kościerskim basenie. Warto zaznaczyć, że pływacy po raz pierwszy w tym roku mieli okazję sprawdzić swoją formę. Zanim pływacy rozpoczęli zmagania miała miejsce krótka uroczystość podczas której admirał Jędrzej Czajkowski otrzymał tytuł honorowego prezesa Polskiego Związku Płetwonurkowania.

W pierwszej rundzie Klubowego Pucharu Polski dobrze zaprezentowali się zawodnicy kościerskiego klubu Manta. Marcin Łukowicz zdobył brązowy medal na 200 BF. Taki sam krążek wywalczył również Szymon Kropidłowski w konkurencji 50 BF. Natomiast Julia Greń i Maja Bachewicz zdobyły piąte miejsce na dystansie 25 PW (pod wodą) i 50 PP (po powierzchni w monopłetwie), a także na 200 PP. Dodajmy również, że Magdalena Majewska uplasowała się na szóstej pozycji na dystansie 25 PW. Jeśli chodzi o zmagania grupowe to sztafety kościerskiej Manty zajmowały 4 oraz piątą pozycję.

W ostatecznej klasyfikacji kościerska drużyna zajęła czwarte miejsce jako klub na 15 drużyn startujących w zawodach. Jako ciekawostkę należy podać fakt, że podczas rywalizacji w Kościerzynie ustanowiony został rekord Polski w kategorii E na dystansie 200 BF. Dystans ten Balbina Sikora z Nautiliusa Jastrzębia Zdroju przepłynęła w czasie 2.07.01 ss.

Nagrody dla zwycięzców ufundował burmistrz Kościerzyny, a także marszałek województwa pomorskiego, który objął Honorowy Patronat nad zawodami.