Drutex-Bytovia walczyła w Płocku, ale Wisła odpłynęła

RR
Drutex-Bytovia w sobotę przegrała w Płocku 1:2
Drutex-Bytovia w sobotę przegrała w Płocku 1:2 Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Wisły Płock od kilku już lat próbują w I lidze walczyć o najwyższe cele. Na ich boisku zawsze trudno o punktową zdobycz. Przekonali się o tym zawodnicy Druteksu-Bytovii, którzy przegrali w sobotę 1:2.

Przed 10. kolejką I ligi podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego tracili do "Nafciarzy" zaledwie punkt. Obu ekipom przyświecają jednak inne cele, mają inne ambicje w tym sezonie.

Plan Druteksu-Bytovii legł w gruzach już w 26. minucie, kiedy to Wisłę na prowadzenie wyprowadził Arkadiusz Reca. Praktycznie przez następną godzinę żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarza rywali. Wynik udało się zmienić naszej drużynie. W 75. minucie pewnym strzałem popisał się Mateusz Klichowicz. To była już czwarta bramka tego zawodnika w tym sezonie.

Radość bytowian nie trwała jednak długo. Tuż po bramce kontaktowej Wisła wyszła na prowadzenie za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego. Później okazało się, że to był decydujący cios i Nafciarze wygrali przez to 2:1.