Drutex-Bytovia Bytów przegrała z GKS-em Katowice

Drutex-Bytovia Bytów przegrała w sobotę 1:2 z GKS-em Katowice w meczu pierwszej ligi piłki nożnej. Gola dla bytowian strzelił Michał Jakóbowski.

Sporo działo się już w pierwszej połowie sobotniego spotkania. Jako pierwsi bramkę zdobyć mogli goście już w 7. minucie, jednak strzał jednego z pomocników GKS-u z około ośmiu metrów sparował Andrzej Witan.

Gospodarze też mieli okazje do zdobycia bramki. Między 20 i 30 minutą pojedynku zmarnowali jednak swoje szanse, co, prędzej czy później, musiało się zemścić. No i się zemściło.

W 45. minucie kapitalne uderzenie Adriana Błąda wylądowało w samym okienku bramki Witana. To był bolesny cios dla gospodarzy, bo zadany wtedy, kiedy miejscowi mieli już zamiar schodzić do szatni.

Bytowianie dążyli do wyrównania i w końcu dopięli swego. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Jakóbowski. Niestety, gospodarze długo z prowadzenia cieszyć się nie mogli. W 85. minucie wejście smoka zaliczył Wojciech Kędziora, który pięć minut wcześniej pojawił się na murawie. Niestety, gospodarze odpowiedzieć już nie zdołali.

Kolejna wizytacja FIFA na budowie stadionu na rosyjski mundial. Obiekt w Sarańsku ma być gotowy do końca roku